Přestože zakládání sboru provázelo nadšení, ne každý byl schopný plnit povinnosti, jak slíbil a během prvního roku se třikrát obměnilo představenstvo. Tehdy se hasiči scházeli v hostincích nebo vlastních obydlích.

SOUČASNOST

Dnes už mají hlubočanští hasiči modernizovanou zbrojnici, dostatečně velkou na dva roky starý tranzit Ford se zásahovým vozítkem.

Vůz naposledy hasiči povolali do akce, když zasahovali při požáru zemědělské techniky na místní farmě. „Hrozilo nebezpečí, že se požár rozšíří do prostor vyhrazených pro chov kuřat a ustájení prasat. Zabezpečili jsme dodávku vody a pohlídali místo do předání majiteli objektu,“ vzpomněl na událost starosta sboru Zbyšek Pěnčík.

Kromě velkých požárů jsou ale hlubočanští hasiči na požádání připravení likvidovat i obtížný hmyz.

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH

Mladí hasiči SDH Hlubočany obnovili činnost po delší pauze před jedenácti lety. V současnosti mladí hasiči dosahují významných úspěchů v požárních sportech. Před dvěma lety se mladší žáci umístili na třetím místě v okresní lize mladých hasičů Vyškovský Soptík. Mezi největší úspěchy sboru patří také účast jednotlivců na mistrovství republiky v požárním sportu, kde jsou pro své vynikající výkony žádaní i do výběrů ostatních týmů. Dnes má sbor třiadvacet mladých hasičů. Těmi nejlepšími jsou Lucie Štěpánková, David Pěnčík a Markéta Bačovská.

PRÁCE S DĚTMI

Hlubočany – Na výchově mladých hasičů spolupracují hlubočanští hasiči s kučerovským a manerovským sborem. Děti se pravidelně připravují na svých schůzkách v hasičské zbrojnici nebo v sále kulturního domu. Plní činnosti, které jim stanovuje hasičská hra Plamen. V létě pořádá sbor pro mladé hasiče víkendové soustředění se stanováním, kde je pro ně připravený pestrý program s výletem.