Tehdy měl sbor dvaatřicet členů. Dnes má sbor sedmdesát osm členů a na svou historii nedá dopustit.

Sbor totiž doposud vlastní funkční dvoukolovou stříkačku Stratílek, kterou hasiči v roce 1936 koupili za dvacet jedna tisíc korun. „V sobotu jsme pozvaní do Vysokého Mýta, kde stříkačku před více než osmdesáti lety vyrobili,“ prozradil velitel sboru Lubomír Stenchlák. Od tehdejší firmy Stratílek mají v zásobě ještě jednu historickou stříkačku z roku 1964. Co se týče moderní techniky, má sbor k dispozici skříňovou Avii A 31 z roku 1991 a cisternu Škoda RTL. „Je to spíš veterán, než zásahové vozidlo, ale podařilo se nám sehnat dotace na pořízení nového dopravního auta,“ řekl Stenchlák. Sbor už několikrát dokázal, že je připravený kdykoliv a komukoliv pomoci. V roce 1997 pomáhal odstraňovat následky ničivých záplav v Uherském Hradišti. Nově je jednotka vybavená i defibrilátorem a je připravená zachraňovat životy.

Kromě toho se sbor velkou měrou podílí na kulturním životě městyse a s ostatními spolky udržuje zdejší tradice. Hvězdlice tak patří mezi obce, které se mohou chlubit bohatým kulturním a sportovním vyžitím. Družstvo mužů a někdy i žen se v okrsku účastní všech soutěží a patří mezi družstva, která se umísťují na předních místech. Největší chloubou je ale pro sbor mládež. Mladí hasiči se pravidelným cvičením připravují na závody po celém okresu i mimo něj. V celoroční okresní soutěži skončili v kategorii starších žáků na desátém místě. Kromě soutěží se ale hasiči podílí i na celorepublikové akci Ukliďme Česko, kde právě mládež pomáhá nejvíce. „Nyní máme třicet devět mladých hasičů. Doufám, že z některých se stanou dlouholetí členové a budou v této krásné dobrovolnické činnosti pokračovat,“ přeje si velitel sboru Lubomír Stenchlák.

Mezi největší úspěchy sboru patří i jeho podíl na světovém rekordu v dálkové dopravě vody. Za deset a půl hodiny se podařilo českým hasičům protlačit vodu na vzdálenost větší než padesát kilometrů. Výsledek je zapsaný v Guinessově knize. Dalším skvělým úspěchem je pro členy sboru jeho prapor. „Pořídili jsme ho při oslavách 125. výročí. Vyhrál první místo v soutěži o nejkrásnější prapor,“ pochlubil se Stenchlák.

SDH NOVÉ HVĚZDLICE
Rok vzniku: 1886
Počet aktivních členů: 78 (z toho 39 mladých hasičů a 7 žen)
Počet členů zás. jednotky: 15
Starosta SDH: Jan Kolofík
Velitel SDH: Lubomír Stenchlák
Naše chlouba: Prapor, funkční historická stříkačka a hlavně mládež