Systematicky se učit na přijímací zkoušky z matematiky pomáhá dětem svými videi na YouTube Tomáš Chabada. Kromě obecných rad natočil díly, které se zaměřují na konkrétní početní příklady. „V tomto videu proberu mocniny a odmocniny početně, ve smyslu jak vypočítat druhou mocninu nebo odmocninu z nějakého čísla,“ uvádí další ze svých dílů oblíbený youtuber.

Přijímací zkoušky na SŠ 2023 - Druhá mocnina a odmocnina:

Zdroj: Youtube

„Druhá mocnina z nějakého čísla není nic jiného, než pokyn: vynásob to číslo samo sebou,“ vysvětluje jednoduše Tomáš Chabada.

Oblíbený způsob, jak se učit

Youtuber Chabada pomáhá s přípravou na jednotné přijímací zkoušky, které centrálně zadává a vyhodnocuje Cermat. Jeho videa na YouTube automaticky odebírá více než osmdesát pět tisíc lidí. Sledovanost jednotlivých dílů se pak pohybuje v desítkách tisíc.

Na přijímací zkoušky z matematiky se musí děti dobře připravit. Učit se mohou pomocí videí na YouTube
Přijímačky z matematiky: Naučte se, jak na absolutní čísla a zápornou hodnotu

Mladí jeho práci oceňují. „Hned chci říct, že si kanálu moc vážím a videa jsou velmi efektivní pro přípravu! Dokážeš vysvětlit spoustu postupů zjednodušeně a jsi velmi interaktivní. Nemám co vytknout a ještě jednou děkuji!“ píše v komentáři pod videem například Kristýna Kamešová. A sledující s nickem maru★彡 vtipně podotýká: „In Tomáš Chabada we believe.“ … tedy něco jako: „Věříme v Tomáše Chabadu.“

V anketě pod článkem nám můžete dát vědět, zda youtuberova videa pomáhají i vám, nebo se je teprve chystáte vyzkoušet.