Nápad uspořádat soutěž amatérských týmů vznikl na lednovém Eso cupu, kde také měřili síly amatérští hokejisté několika družstev. Celek Pruhovaného komanda, složeného z hokejových rozhodčích Vyškovska a Prostějovska, se organizačně ujal celé akce. Do soutěže se přihlásil bratislavský výběr, Pivní pěchota z Brodku u Prostějova, prostějovské SEZAKO, vyškovské týmy v podobě Respona, Staegu, Esa a Jimi a také Dražovice. Zúčastněné kádry byly rozdělené do základních skupin, kde odehrály jednotlivé zápasy systémem každý s každým. Hrací čas byl vymezený limitem dvakrát patnáct minut. Nejlepší celky se probojovaly do semifinále.

Ze semifinálových soubojů se o medailové umístění popraly čtyři týmy. Do závěrečných bojů se tak dostal Eso tým, Pruhované komando, Respono a Dražovice. Favoritem víkendového hokejového klání byl Eso tým a svou roli také potvrdil. Ovšem boj o zlato byl dramatem až do konce. „Finále bylo obrovské drama, v poslední vteřině padla vyrovnávací branka, takže o konečném výsledku rozhodovaly až samostatné nájezdy. Byly to nervy až do konce.

Jinak turnaj byl moce pěkný, v sobotu přišlo velké množství diváků,“ podělil se o dojmy z finálového klání jeden z hráčů vítězného Eso týmu Michal Ivachov.

Dle jeho slov byl nejtěžší právě finálový duel, který svedli s Pruhovaným komandem. „Za stavu 1:1 došlo na nájezdy a rozhodla až šestá série. Jsem rád, že se nám podařilo dotáhnout to až na druhé místo a potrápit vítěze,“ uvedl hráč druhého Komanda Petr Přikryl. Velkou bitvu o třetí místo svedly také Dražovice, jimž se do cesty postavili soupeři v podobě týmu Respona. „Skončili jsme čtvrtí, Respono pro nás bylo těžkým protihráčem. Prohráli jsme s nimi dva zápasy, jeden v základní skupině a druhý v boji o třetí místo. Chtěli jsme obhájit bronz z Eso cupu, ale bohužel se nám to nepodařilo. Přišli jsme si hlavně zahrát,“ shrnul výsledky víkendového počínání dražovického celku jeden z hráčů František Kachlík.

V započaté tradici amatérských hokejových turnajů chtějí příznivci zimního sportu pokračovat i v budoucnu.