Na první pohled solidní druhé místo v konečné tabulce, ale velmi nepřesvědčivý výkon na ledě. Tak lze stručně zhodnotit vystoupení mladých hokejistů Žraloků Vyškov na turnaji přípravek v rakouském Klagenfurtu. „Hráči získali další zkušenosti s odlišným pojetím minihokeje. Hráli ale hůře, než bych si představoval,“ povzdechl si trenér Vyškovanů Jaroslav Růžička.

Turnaj byl pro české týmy neobvyklý především odlišnými pravidly, podle nichž se rakouský minihokej hraje. Zápasy přípravek se u našich jižních sousedů hrají na menší brány a na každé straně jej hrají tři či čtyři hráči. Úplně chybí rozhodčí a týmy musejí střídat po minutách, po zaznění gongu. Puk přitom hráči nechají tam, kde byl.

„Na to nás nikdo nepřipravil a doplatili jsme na to v prvním zápase s brněnskou Technikou,“ postěžoval si vyškovský kouč Růžička. Jeho svěřenci v tomto utkání obdrželi dva góly právě kvůli nezvyklým pravidlům. „Neuvědomili si, že puk, který při střídání musí nechat být, nemají nechávat u vlastní brány. Zvláště když k ní má soupeř blíže,“ vysvětlil trenér. Utkání s Brňany nakonec skončilo smírně 3:3.

V dalším Žraloci zdolali Villach 2:1 a dalšího rakouského soupeře, B tým domácího Klagenfurtu 2:0. „Byla to vyrovnaná utkání a některé góly jsme v nich dali hodně šťastně, v podstatě z ničeho,“ přiznal hokejový kouč.

V posledním utkání, tentokráte s prvním týmem domácích, pak Vyškované zcela propadli. Prohráli v něm jasně 0:6. „Dělala nám problémy tvrdá hra Klagenfurtu. Rakušané se zhlédli v kanadském pojetí hokeje. Ale i naši kluci se otrkali a na tvrdou hru později přistoupili. Je to pro ně nová zkušenost,“ pověděl Růžička.
Jinak však své svěřence nechválil. „Hráči nehráli to, co jsem po nich chtěl. Už teď se ukazuje psychická odolnost jednotlivých hokejistů. Někteří pod tlakem znervózní a neplní to, co mají,“ řekl kouč.

Pod trenérem Růžičkou hráli především hráči starší přípravky. Žraloci však měli na rakouském turnaji i další zastoupení v podobě týmu hráčů ve věku mladších přípravek.

Ti, pod vedením trenéra Dufka, bojovali o body a o čest ve skupině B klagenfurtského turnaje. V ní si nakonec připsali jen dva bodíky a skončili třetí.

S brněnskou Technikou remizovali 1:1, Villachu i čtvrtému týmu domácího Klagenfurtu podlehli shodně 1:3 a s třetím klagenfurtským týmem vybojovali remízu 2:2. V dresu vyškovských Žraloků se na turnaji svými čtyřmi góly blýskl střelec Jan Kaňa.