S vrcholem vydařené sezony zatím Žraloci spokojeni být nemůžou. Z trojice týmů, usilujících o postup do druhé nejvyšší juniorské soutěže, postupují dva. A vypadá to, že černý Petr zůstane právě zástupcům Vyškova. „Před baráží jsme měli ty nejvyšší cíle. Kluci byli motivovaní a věděli jsme, že tým má sílu. Naše plány se ovšem nedaří plnit, řekl trenér juniorských Žraloků Jiří Paška.

Je ale pravda, že Vyškov má opravdu těžké soupeře, Kroměříž a Krnov. Nejsou to žádné slabé týmy. „Kroměříž má minimálně prvoligové mužstvo. Předvádí velmi kvalitní hokej a někteří hráči splňují extraligová kritéria,“ ocenil kvalitu protivníka vyškovský kouč. Schůdnějším sokem je podle něho zbývající družstvo. „Krnov je celek srovnatelný s námi. Můžeme s ním sehrát vyrovnané duely a také ho porazit,“ dodal.

Hraje se systémem doma a venku každý s každým. Vyškov má v dosavadním průběhu odehráno střetnutí v Krnově, kde prohrál o pět branek v poměru 1:6 a domácí nepovedený duel proti Kroměříži s výsledkem 2:9. „Zatím se nám vůbec nedaří. V defenzivě děláme laciné chyby a ani ofenziva není to pravé ořechové. Věříme, že se to zlepší,“ doufá Paška.

Sen mladých Žraloků o historickém úspěchu mládežnického hokeje ve Vyškově se tak již prakticky rozplynul. To potvrzuje i vyškovský lodivod. „Šance na postup ještě je, ale je to spíš v oblasti teorie. Nevidím to příliš reálně. V každém případě úkolem je zkusit oplatit Krnovu prohru a uvidíme,“ uzavřel vyškovský trenér.

Do konce baráže schází juniorům poslední dvě utkání.Potěšit své příznivce mohou již zítra od sedmnácti hodin, kdy Vyškov přivítá hokejisty z Krnova. Sezonu pak mladíci zakončí v neděli v Kroměříži.