Zřejmě více diváků na tribunách by slušelo premiérovému utkání hokejového týmu HK Vyškov 2007, jenž proběhl minulou sobotu. Zástupci nového klubu neměli na domácí začátek Krajského přeboru jižní Moravy a Zlína nejlehčího soka.

Na stadion dorazil celek Uherského Hradiště a Vyškovští s hosty drželi krok jen do poloviny utkání. Úvod byl z domácí strany doprovázen nedostatkem klidu a smůlou. První dvě branky padly po zmatcích ve vyškovském obranném pásmu a důležitou roli sehrály i odrazy od bruslí hráčů.

Historicky první zásah do černého nového celku si připsal Tomáš Jelínek, ale to už znamenalo snížení na 1:3.

„Na začátku utkání byli naši hráči nervózní a k tomu přispěly i nešťastné branky. I tak ale úvod druhé třetiny vypadal nadějně,“ poznamenal prezident HK Vyškov 2007 Miroslav Krotil, jenž nyní zastává i funkci trenéra.

Prostřední dvacetiminutovka nezačala pro domácí špatně, když snížili a navíc měli výhodu přesilové hry. Tu Vyškovští nevyužili a naopak na druhé straně přišla katastrofa. Herní výpadek ve spojení s opakovaným oslabením třech proti pěti způsobil kolaps. Na světelné tabuli najednou svítilo skóre 2:8 a o tom, kam poputují body, bylo jasno.

„Přišla naše slabší šestiminutovka, která rozhodla zápas. Zásluhu na tom má mnoho vyloučení a nezvládnuté oslabení. Projevila se také absence přátelských utkání,“ zdůvodnil Krotil.

Od té chvíle se už prakticky jen dohrávalo a duel nakonec skončil vysokou prohrou Vyškova 3:11, z které ale klubový prezident závěry nedělá. „Počítali jsme, že pár utkání na začátku budou z naší strany slabší, ale pak bychom se měli rozjet,“ přiznal Krotil.