Jediným jejich platným výsledkem zůstane domácí vysoká prohra s Uherským Hradištěm. K druhému duelu, jenž měl Vyškov sehrát v Čechočovicích, se už hosté nedostavili.

„K tomu, že jsme do Třebíče neodjeli, přispěla i nedisciplinovanost některých našich hráčů, ale to nebyl hlavní důvod rozhodnutí skončit,“ uvedl prezident klubu Miroslav Krotil.

Podle oficiálního vyjádření HK Vyškov 2007 se největší problém vyskytl v zázemí hokeje ve Vyškově. „Financovali nás výhradně jen firmy mimo město a našim obchodním partnerům se nelíbil přístup místních firem a hlavně postoj městských představitelů. Na základě těchto skutečností už nechtějí tady hokej dále podporovat,“ vyhlásil Krotil.

K oficiálnímu vysvětlení přidal i laickou verzi. „V České republice není kromě Vyškova jediný stadion, na nějž by si člověk na hokej nosil svačinu a pití v igelitce. Také chybí ozvučení haly, potřebné zázemí klubu a bez toho sem další peníze nikdo nedá,“ rozčiloval se Krotil.

A co bude dál? „V současné době si většina z nás dá na chvíli klid a potom budeme řešit budoucnost vyškovského hokeje. Jestli se sem koupí druhá liga nebo se bude hrát krajská soutěž, to se teprve uvidí. Vystoupení ze soutěže neznamená, že končí náš klub úplně,“ objasnil Krotil.

Přitom ale přiznává, že vše může mít ještě daleko horší scénář. „Může to dopadnout i tak, že tady skončí hokej úplně. Je potřeba, aby si tohle uvědomili ti, kteří s tím můžou něco udělat,“ dodal.