O tom, že do vyškovského ledního hokeje vstoupil úplně nový oddíl, už veřejnost dobře ví. Od úterního večera je už ale také jasné, jak to bude vypadat s hráčským obsazením a jak bude fungovat celá organizace. Na tiskové konferenci přítomní prozradili mnoho konkrétnějších informací.

Úvod podvečera patřil tomu, kdo se vlastně na ledové ploše na vyškovském zimním stadionu v zápasech nadcházejícího ročníku krajského přeboru objeví.

To ale zrovna zatím není podle předsedy klubu HK Vyškov 2007 úplně jasné. „Uzavřeno je do této chvíle osm hráčských smluv. Mnoho z aktérů má bohaté prvoligové a druholigové zkušenosti. Do této doby nastupovali za Šumperk, Kometu Brno a jiné týmy. Mimochodem spolupráce se Šumperkem bude do budoucna užší. A další náš širší výběr čítá dvanáct jmen a přibývají další,“ uvedl Miroslav Krotil.

Ten se netajil tím, že základní část blížící se sezony by chtěl jeho tým odehrát jen na tři útočné řady.

Místní příznivce nejoblíbenějšího zimního sportu také zajímalo, jak to vypadá s vyškovskými zájemci. Odpoveď byla rezolutní. „Ti moc snahu neprojevují. Asi čekají, jak to tady s hokejem bude. Několik výjimek se ale už ozvalo. Byl to například Dobeš či brankář Beneš. Samozřejmě jejich příchodu se nebráníme, ale nebudeme to mít těžké,“ objasnil Krotil.

Sestava by se měla vykrystalizovat do prvního oficiálního tréninku, jež je na programu desátého září.

Šéfové klubu dále přiblížili ekonomické záležitosti. S nimi by podle jejich slov neměly být výraznější problémy. „Hospodařit budeme s ročním rozpočtem asi dva a půl milionu s tím, že máme už přes dvě třetiny z tohoto množství financí zajištěny,“ vyhlásili pořádající konference. Zbytek mají v plánu pokrýt od dalších sponzorů a z vybraného vstupného.

V úterý byl také oficiálně představen potenciální trenér mužstva. S největší pravděpodobností bude tuto funkci vykonávat hráčsky zkušený Robert Holý. S vedením družstva teprve začíná. Své aktivní účasti se třiatřicetiletý sportovec nevzdá ani teď a bude zastávat roli hrajícího kouče.

Ten přiblížil cíle HK Vyškov 2007. „Nemyslím si, že bychom postoupili do vyšší soutěže hned první rok. Je potřeba přivést další hokejisty, stabilizovat celek a potom bude reálnější i možnost druholigové účasti,“ podotkl Holý.

Nový vyškovský lodivod má za sebou bohatou hokejovou kariéru například v Rosicích, Třebíči, Kometě Brno, přičemž navíc v dresu Olomouce nakoukl v devadesátých letech i do extraligy.

Výběr této osobnosti vysvětlil Krotil. „Chtěli jsme poměrně mladého trenéra, aby to s týmem mohl někam dotáhnout. Robert do teď hrál, takže tím a také věkem to splňuje,“ vysvětlil. Přiznal také, že Holému nechá poměrně velkou volnost v tom, koho bude chtít dál angažovat.

První mistrovské utkání v domácím prostředí sehraje jmenované mužstvo poslední zářijovou sobotu od sedmnácti hodin, kdy bude hostit Uherské Hradiště. To bude také pravidelný čas jeho duelů. Do té doby ovšem absolvují také tři přípravné utkání a chtějí si získat příznivce.

„Rád bych už teď pozval na zimní stadion lidi, aby bylo vidět, že Vyškov je hokejové město a že ho tu chtějí. Pokud by se někdo rozhodl vytvořit fan klub, pak se může na nás obrátit,“ uzavřel Krotil.