Mužstvo Žraloků každoročně soupeří s nejlepšími extraligovými celky a letošní boje začínají právě dnes. Vyškovský klub představil a cíle do nadcházející sezony prozradil kapitán mužstva Petr Přikryl.

Můžete v krátkosti představit in-line hokej?
In-line hokej se hraje na umělé ploše a jde o bezkontaktní sport. Oproti hokeji nastupují pouze čtyři hráči v poli a brankář. Hráči se pohybují na kolečkových bruslích a v téměř kompletní hokejové výstroji. Pouze vesta a kalhoty se nenosí, místo kalhot se většinou používají návleky. Samotné utkání se hraje na čtyři čtvrtiny po dvanácti minutách.

Jak dlouho se už ve Vyškově hraje?
Začátek in-line hokeje ve Vyškově se datuje do roku 2000, kdy s myšlenkou provozovat tento sport přišel Jaromír Steiner. Hned v první sezoně se podařilo do soutěže mužů přihlásit hned tři mužstva a vznikla i mužstva mládežnická. Všechny celky reprezentovaly oddíl HC Vyškov.

Mohl byste vyjmenovat největší dosavadní úspěchy Vyškova?
Vyškovský in-line dosáhl největšího úspěchu v sezoně 2002, kdy se jeho A mužstvo stalo dokonce mistrem České republiky. Stejné mužstvo pak dokázalo v dalším roce vybojovat třetí místo a současný tým vyhrál v loňské sezoně Český pohár. Za zmínku určitě stojí i vítězství mládežnických mužstev v jejich turnajích o mistra republiky.

Máte v týmu opravdové hvězdy tohoto sportu? Je známo, že ve Vyškově hrají i reprezentanti České republiky, je to pravda?
V současné době hrají v mužstvu pouze dva mistři republiky z roku 2002, a to Petr Přikryl a Jakub Čuřík. V současné době v české reprezentaci figurují Petr Veselý, Petr Horáček a Martin Provazník. Do širšího kádru před třemi lety se prosadili také Petr Pokorný a Petr Přikryl. První tři jmenovaní však momentálně působí ve Zlíně.

Jakým systémem se bude hrát letošní extraliga? Co říkáte na rozlosování vyškovských zápasů a své soupeře?
Letošní extraliga je rozdělena do dvou divizí, na šestičlennou Moravskou divizi a Českou, jež má o jedno družstvo méně. V divizích se hraje dvoukolově každý s každým. Následuje meziskupina, v níž hrají česká mužstva s moravskými. Na konci sezony přijde playoff o mistra republiky.

Máte nějakou speciální přípravu či pravidelné tréninky před začátkem sezony?
Ano, v současné době už trénujeme na Zimním stadionu ve Vyškově a to třikrát týdně. Během soutěže však budeme trénovat pouze dvakrát, neboť zápasový rytmus je docela fyzicky náročný.

Jak vidíte šance vyškovského týmu, aby v letošním ročníku uspěl? Máte stanovený cíl?
Šance na playoff existuje. Vzhledem k loňské sezoně, kdy jsme o pouhý jeden bod do vyřazovací části nepostoupili, jsme na tuto sezonu myslím dobře připraveni. Mužstvo se posílilo, proto je naším jednoznačným cílem se do playoff dostat a hlavně v něm uspět.

V čem vidíte slabiny a naopak silné stránky mužstva Žraloků?
Nevím, jestli jde hovořit o slabině, ale oproti jiným týmům máme mladý kádr a některým hráčům ještě schází zkušenosti z dospělého in-line hokeje. Co se týče silných stránek, tak je to asi bojovnost a vůle po vítězství. Díky ní jsme loni dokázali vyhrát Český pohár.

Jak důležitá jsou víkendová úvodní dvě střetnutí a myslíte, že v nich uspějete?
První utkání je vždy nejtěžší a hlavně nejdůležitější. V premiéře hostíme dnes hráče Šternberka. Určitě chceme vyhrát, ale musíme hrát kolektivně a hlavně trpělivě. Hosté mají zkušený tým a budou zcela jistě čekat na naše chyby. Ve druhém zápase se v neděli střetneme opět v domácím prostředí s mužstvem z Uherského Brodu. Jde o rovnocenného soupeře. Tam se asi projeví fyzické síly a morálka mužstva.

Na co byste nalákal diváky?
Určitě na dobrý in-line hokej a hlavně spoustu gólů. V tomto sportu jich padá opravdu dost. Naše mužstvo je složeno pouze z vyškovských odchovanců, kteří zcela jistě budou chtít dobře reprezentovat naše město. Jen bych chtěl poprosit diváky, aby byli trpěliví. Sezona teprve začíná, a proto se zcela jistě najdou ve hře našeho mužstva nějaké chybičky.