Pouhé tři dny po překvapivém zisku bodu z domácího utkání odjeli vyškovští inlinisté k odvetě na led jednoznačně vedoucího týmu extraligové soutěže Zlína. Ten si i přes víkendové klopýtnutí nepřipouštěl proti Žralokům jakékoli problémy. A vítězství domácích bylo zcela zasloužené.

Do utkání nastoupili Žraloci v dosti oslabené sestavě. Z pracovních a zdravotních důvodů chyběli čtyři hráči základního kádru, a tak musel do útoku dokonce i náhradní brankář Peč. Pouze se dvěma obrannými dvojicemi a šesti útočníky hosté sice bojovali, ale na domácí tým to nestačilo.

V první čtvrtině nastřílel Zlín svému protivníkovi tři branky a prakticky rozhodl o osudu duelu. Nutno však podotknout, že na druhé a třetí brance se podíleli nepřesně pískající rozhodčí svými diskutabilními vyloučeními hostujících hráčů.

Druhá čtvrtina už byla vyrovnaná a Žraloci ji dokázali vyhrát. To znamenalo snížení po polovině utkání na přijatelných 2:4. Ve vyškovském dresu se prosazoval zejména výborně hrající Skácel, který nejprve využil přesilovou hru a poté minutu před koncem druhé čtvrtiny protlačil podruhé kotouč za záda domácího brankáře.

Třetí dějství začalo spoustou šancí na obou stranách, ale oba dva brankáři se překonávali. Jak domácí Vala, tak hostující Vybíral. Nakonec však domácí přece jen dvě své šance dokázali využít a zvýšili tak své vedení na 6:2.

Poslední dvanáctiminutovka se už dohrávala v poklidu a každé mužstvo vstřelilo po jedné brance. Nejprve v přesilovce snížili hosté, kdy po střele Loška skóroval svou povedenou tečí Mikeš. Upravil stav na 3:6. Poslední slovo ale patřilo obhájci mistrovského titulu ze Zlína, který těsně před závěrečným hvizdem ještě vstřelil svou sedmou branku.

„Dnes rozhodla zkušenost a hlavně kvalita na straně domácích. My jsme v dosti oslabené sestavě bojovali, ale to nestačilo. Čekají nás tři důležitá utkání v řadě za sebou a tam musíme ukázat, že naše třetí místo není náhodné,“ uvedl vyškovský kapitán Petr Přikryl.