Mužstvo, které v pátek vypadalo zcela na odpis a v neděli si zajistilo postup do vyřazovacích bojů. Řeč je o družstvu vyškovských in–linistů.

Před víkendovým pokračováním extraligové soutěže hráči věděli, že jedna výhra z dvou naplánovaných duelů jim stačí k jistotě postupu do play-off. V Uherském Brodě se jim to ale po špatném výkonu nepodařilo a domů si odvezli vysokou pětigólovou prohru. Museli si tak počkat až do neděle, kdy po zlepšeném výkonu dokázali přehrát Havířov stejně velkým rozdílem v opačném gardu a získali tak potřebné tři body.

K zápasu v Uherském Brodě přistoupili vyškovští zástupci velmi vlažně a již ve čtvrté minutě prohrávali o dvě branky. Hra se jim nedařila, špatně bránili a tak se nikdo nemohl divit, že do konce první čtvrtiny lovil strážce vyškovské svatyně puk ze své sítě ještě dvakrát. Tohle všechno měla na svědomí mimo jiné i narušená psychika hostů.

„Nechci o tom mluvit. Prostě něco se stalo v našem mužstvu před utkáním a po první čtvrtině. Nikdy jsem nic podobného nezažil. Doufám, že si ten dotyčný šáhne do svědomí,“ přiblížil situaci vyškovský kapitán Petr Přikryl. Víc prozradit nechtěl.

Druhá čtvrtina přinesla další tři branky v síti rozloženého hostujícího týmu. Sice si Žraloci dokázali vytvořit šance, ale největší překážkou se ukázalo být jejich proměňování. Od poloviny duelu tak už nikdo nepochyboval o výsledku utkání. Z tohoto důvodu tak hosté nenechali protrápit zbytkem utkání do té doby chytajícího Vybírala, a nahradil ho Peč. Nutno říci, že ten svým výkonem zabránil ještě většímu debaklu Vyškova.

V poslední čtvrtině, když se hrálo už jen napůl plynu, dokázali Žraloci skóre alespoň kosmeticky upravit. Postupně se trefili všichni tři bratři Skácelovi.

„Dnes se mi špatně hovoří, vše bylo špatně. Po konfliktu v týmu bylo těžké se na zápas soustředit a odehrát ho tak, jak jsme si řekli. Snad se dáme do kupy a v neděli ukážeme, že všichni umíme táhnout za jeden provaz,“ doufal po pokaženém zápase vyškovský kapitán.

A jeho přání hráči vyslyšeli. V neděli v domácím prostředí se Žraloci v obměněné sestavě do svého protivníka z Havířova pustili hned od začátku s jednoznačným cílem vyhrát a postoupit do play-off. V prvním dějství se ale přes tlak domácích prosadili pouze hosté. Hned první rychlý výpad havířovští in–linisté využili. Tato branka domácí šokovala a ti celou první čtvrtinu nedokázali hostujícího brankáře překonat.

Vše se ale zlomilo v druhé dvanáctiminutovce. Domácí hned ve čtvrté sekundě dokázali vyrovnat a od té doby existovalo na ploše jen jedno mužstvo. Vyškovský tým si začal vytvářet šance a hlavně je proměňovat. Do poloviny normální hrací doby si vypracoval tříbrankové vedení.

Ve třetí čtvrtině již hostům docházeli síly a domácí toho využívali, když do přestávky přidali další čtyři přesné zásahy. Před poslední čtvrtinou tak Žraloci vedli už 8:2.

Zbytek zápasu pak nejprve přinesl zvýšení náskoku domácích až na vysoké skóre v poměru 11:3, po kterém ale následovalo úplné vypuštění posledních minut vyškovskými hráči. Havířov tak v pohodě snížil na konečných 11:6.

„Řekl bych, že naše vítězství bylo zasloužené. Sice jsme dostali první branku a chvíli se trápili, ale poté jsme ukázali týmového ducha a dokázali zvítězit. Hodně nám pomohl příchod Pokorného a Hudečka, kteří přinesli zkušenost do obrany,“ zhodnotil střetnutí Petr Přikryl.