A nejen v něm, ale na celém mistrovství se prali za úspěch českého národního týmu i hráči vyškovského mužstva. Reprezentační dres si v Německu navlékli z řad Žraloků brankář Jiří Vybíral, obránce Michal Plzák a útočné bratrské duo lukáš a Roman Skácelovi.

„To, že se dostali do reprezentačního výběru, bylo velmi příjemné překvapení. Vybrali si je trenéři ze Zlína, jejichž tým hrál s Vyškovem letošní extraligu,“ uvedl otec jmenovaných sourozenců a přímý pozorovatel německých duelů Jaroslav Skácel.

To ale nikdo z jmenovaných ještě nevěděl, že domů se budou vyškovští zástupci vracet se stříbrnou medailí na krku. Spanilou jízdu českého mužstva turnajem totiž zastavili až ve finále vyslanci Spojených států amerických.

Na své cestě k tomuto úspěchu si Vybíral připsal čtyři starty v brance, z toho dva proti USA, a jeho vyškovští kolegové nasbírali nemálo přesných zásahů i přihrávek na gól. Michal Plzák zaznamenal sedm kanadských bodů, o jeden méně měl na kontě Roman Skácel a Lukáš Skácel potěšil své družstvo celkem pětkrát.

„Mám velkou radost, bylo to perfektní. Trochu mrzí, že z toho nebylo zlato, ale takový je sport,“ uzavřel otec Skácelů.