Postupně se v sobotu představí týmy zvučných jmen Sparta Praha, Slavia Praha, Kometa Brno a dalších celkem šestnáct týmů ve čtyřech základních skupinách. Chybět nebude ani domácí tým Žraloků, který svá sobotní utkání skupiny D zahájí pět minut před šestnáctou hodinou zápasem se středočeskými Poděbrady.


Podle pořadatelů byl o tento turnaj obrovský zájem. „Svědčí o tom celkový počet přihlášených oddílů. Během několika dní byl turnaj beznadějně obsazen a z kapacitních důvodů se do turnaje nedostali taková mužstva jako Zlín, nebo Vítkovice,“ uvedl jeden z pořadatelů Karel Gamba.
Turnaj je rozdělen na sobotní základní skupiny a nedělní boje o umístění. Dopoledne prvního dne se utkají týmy nalosované do skupin A a B. Jednoznačně největším favoritem skupiny A i celého turnaje jsou Letci Letňany, o druhé postupové místo si to nejspíše rozdá Opava s Bratislavou. Ve skupině B je největším favoritem Sareza Ostrava a SC Kolín, kteří by neměli mít potíže s postupem.


V sobotu odpoledne se do turnaje zapojí i domácí celek HC Žraloci Vyškov. Ten se ve skupině D postupně utká s Poděbrady, Kometou Brno a vyvrcholením sobotního večera bude jeho souboj s favorizovanou Slavií Praha přibližně o půl osmé večer. ,,Naší snahou bude před domácím publikem nezklamat a poprat se o druhou postupovou příčku. Máme jedno z nejmladších mužstev v turnaji a postup mezi osm nejlepších by byl maximem současného kádru. Pokud budeme mít kompletní kádr, zdravé gólmany a štěstí, mohlo by se to povést,“ zdůraznil cíle domácího týmu jeho trenér Igor Apostolidis.

Pokud se podaří Žralokům postoupit, jejich soupeřem by se ve čtvrtfinále stali nejspíše Letci Letňany, favorit celého turnaje, který vyhrál posledních jedenatřicet utkání.
,,Na čtvrtfinálového soupeře budeme myslet, až pokud se nám mezi osm nejlepších podaří proklouznout. A to bude velmi těžký boj. Pokud se to povede, je jedno, jestli nastoupíme proti Spartě, Letňanům nebo někomu jinému. Naším cílem a maximem je čtvrtfinále a to bychom považovali za velký úspěch. Podaří–li se ještě něco navíc, byla by to senzace,“ upozorňuje domácí lodivod Apostolidis.

Turnaj se neobejde ani bez doprovodných akcí. Na sobotu připravili organizátoři turnaje pro malé hokejisty a hokejové příznivce lahůdku v podobě autogramiády extraligových hokejistů a po nedělním finálovém vyvrcholení se uskuteční korunovace nového mistra České republiky.

Zápasy HC Žraloci Vyškov: Sobota: 15.55 hodin s HC Stadion Poděbrady. 17.40 hodin s HC Kometa Group Brno. 19.25 hodin s HC Slavia Praha.
Play Off: Neděle: Od 9.00 o 13. – 16. místo. Od 11.00 hodin o 9. – 12. místo. Od 13.15 hodin čtvrtfinále. Od 16.55 hodin semifinále. Od 18.00 hodin o třetí místo a finále o Mistra ČR.