Příznivci a fanoušci vyškovského mládežnického hokeje budou mít možnost podporovat mladé sportovce na Vánočním turnaji, který se koná v sobotu 22.prosince na zimním stadioně ve Vyškově.

Na domácím ledě tak HC Žraloci Vyškov přivítají extraligové týmy Kometu Brno, Vítkovice a Jihlavu. Je to turnaj pátých tříd, tedy hochů deseti a jedenáctiletých.

„Připravujeme se tak na novou sezonu, aby se otevřela znovu pátá třída. Tato akce také slouží ke zkvalitnění hokeje ve Vyškově,“ přiblížil trenér Žraloků Martin Dufek. U zahájení turnaje, jenž je naplánováno na devátou hodinu, budou přítomni i zastupitelé Vyškova

.A kdo bude patřit mezi favority? „Umístění je otevřené, co jméno, to pojem. Určitě to budou jedny z nejsilnějších týmů tady na Moravě. Šance máme určitě i my. Myslím se, že kluci budou černým koněm tohoto turnaje, protože už jsme zahájili přípravu páté třídy do nové sezony a již mají odehrané čtyři přípravné utkáná a zatím bez porážky,“ popsal situaci Dufek.

Jejich přáním tedy je umístit se co nejvýše. Co se týče mančaftu, domácí hokejisté budou kompletní, nikdo jim chybět z důvodu nemoci či zranění nebude. Budou tak mít kompletní tři pětky s dvěma brankáři.

Hrací doba na jeden zápas je pak trochu upravena. Délka jednoho utkání bude dvakrát patnáct minut čistého času a bude se hrát podle pravidel Českého svazu ledního hokeje.

„V této kategorii je tento vánoční turnaj konán poprvé. Dělal se jen v nižších kategoriích. Důvodem je právě znovuotevření pátých tříd,“ dodal trenér na závěr. A jak se domácím dařilo, se dozvíme dvacet minut po čtvrté hodině, kdy se vyhlásí výsledky

Vyškovští hokejisté budou mít napilno i mezi svátky. v sobotu přípravky odjíždí na jihomoravskou ligu do Boskovic, v neděli mladší žáky čeká Vánoční turnaj v Poděbradech a poslední kolo jihomoravské ligy přípravek proběhne na druhý svátek vánoční v Břeclavi.