Mladí vyškovští hokejisté přivítali v domácím prostředí v sobotu dopoledne Kometu Úvoz. Šlo o mistrovské utkání Krajského přeboru čtvrtých tříd jižní Moravy a Vysočiny.

A domácí zápas nezačali zle. Úvod jim jasně patřil, ale koncovka jakoby naznačovala, co bude největším problémem Žraloků. Tou se ukázalo být proměňování gólových příležitostí.

Hosté přečkali tento tlak bez inkasované branky a pak vystrčili drábky. Do přestávce se dočkali vedení právě díky velkému důrazu v těsné blízkosti domácí svatyně.

I druhé dějství se neslo ve stejném duchu jako to předcházející. Domácí se dostávali do nadějných situací, ale to bylo vše. Hosté se ovšem v této části hry také neradovali, a tak i v druhé přestávce stále platil nejtěsnější rozdíl.

A stav se dlouho neměnil ani v poslední třetině. Tam už ale s přibývajícím časem se Žraloci čím dál více vrhali do útoku a když ani tehdy neprolomili střeleckou smůlu, přišel zákonitý trest. Kometa nemilosrdně potrestala dvě chyby v rozehrávce domácích a stanovila tak konečný výsledek na 0:3.

„Škoda, byl to vyrovnaný duel. Úvoz nás ale předčil v důraznosti a bez gólu se vyhrát prostě nedá,“ stručně poznamenal trenér Žraloků Martin Dufek.

Jeho tým přes víkendový neúspěch zůstává na osmém místě čtrnáctičlenné průběžné tabulky soutěže a to hodnotí jako dobrý počin. „Předvedli jsme tentokrát průměrný výkon, ale celkově to není špatné. Splňujeme to, co potřebujeme,“ dodal.