Obědvali jako jasní favorité, večeřeli jako tým na pokraji vyřazení. Tak vypadala neděle malých hokejistů klubu Žraloci Vyškov. Během odpoledne a podvečera totiž prohráli oba zápasy semifinále Jihomoravské ligy přípravek. Přestože jejich protivníkům z Břeclavi stačí k postupu do finále vyhrát už jen jediný zápas, Žraloci se přeci jen nevzdávají. „Uděláme vše pro to, abychom sérii vrátili do Vyškova,“ slibuje vedoucí poraženého družstva Karel Gamba.

Už v úvodu prvního zápasu Břeclav ukázala, že favoritovi, který ji během dlouhodobé části soutěže čtyřikrát porazil dvouciferným rozdílem, bude více než vyrovnaným soupeřem. Hosté od počátku převzali inicativu, lépe bruslili a po zásluze se také dostávali do gólových příležitostí. Domácí gólman Papp musel proti úvodní šanci soupeře vytáhnout jeden ze svých lepších zákroků, vzápětí pak za čisté konto děkoval tyčce.

V sedmé minutě pak jejich pasivitu potrestal Svoboda. Protáhl se neškodnou obranou a hravě si poradil i s domácím góĺmanem.

Ve druhé třetině trestali Břeclavští laxní hru domácích podruhé. Nikým neobtěžován propasíroval Juřička puk do brány po dvou dorážkách. Domácí tým se probudil až ve třetí třetině. Zvýšený zájem o hru a lepší pohyb korunoval kontaktním gólem Dufek.

Snahu Žraloků zhatil ve třicáté minutě Svoboda, když objel bránu zezadu a překvapil vystřídavšího domácího gólmana Gambu.

Do konce utkání se domácím podařilo už jen snížit. Vyrovnání nepřinesla ani závěrečná power play.

Do druhého zápasu nastoupil Vyškov jako vyměněný. Než se brankář hostí rozkoukal, tahal ze své sítě puk třikrát.

Žralokům však zdánlivě jasné vedení neprospělo. Ukolébáni přestali bránit a v půlce utkání už vedli jen o gól. Uklidnil je až Dufek, který v přesilovce završil svůj hattrick. „Byl jednoznačně naším nejlepším hráčem,“ ohodnotil jeho výkon vedoucí mužstva Gamba.

Dvougólové vedení opět domácí nezdravě uklidnilo a tak mohl hostující Svoboda svým gólem zavelet k obratu. Při sporné situaci pak vyrovnal odrazem od masky brankáře Gamby Zajíček a v jednatřicáté minutě utkání rozhodl Tetur.

Žraloci pak už i přes velký tlak nevyrovnali a za týden v Břeclavi budou muset dvakrát vyhrát aby si udrželi naději na finále. „Jsme zklamaní. Nedařila se nám hra, když už jsme se zvedli, nepřálo nám štěstí ve střelbe. Přesto ještě nejsme ze hry,“ věří vedoucí Žraloků Karel Gamba.

Lodivod Břeclavanů mu však mnoho nadějí nedává. „Nebude to jednoduché. Přesto věříme, že již Vyškov sílu na zvrat mít nebude,“ řekl Slavomír Smyčka.