Vrchol dosavadní kariéry mají za sebou malí hokejisté Žraloků Vyškov. Na mezinárodním mistrovství republiky, které se ve Vyškově o víkendu konalo, skončili na osmém místě, tedy v půlce konečného pořadí. Nejcennější vítězství si připsali v sobotu večer, kdy udolali Slavii.

Své úvodní vystoupení ve skupině Žraloci zvládli. Úvod utkání s Poděbrady nijak nenaznačoval jednoduchý zápas, soupeř byl mnohem aktivnější. Jakmile však domácí využili rychlý brejk, narostla jim křídla a utkání dovedli do vítězného konce. Vyhráli 5:1.

Naopak nad síly Žraločat byla Kometa Brno, s níž se utkali ve druhém zápase skupiny. Ještě do poloviny utkání byl stav 0:1 a domácí drželi se soupeřem krok. Pak však dostali nešťastné branky a Brno si výhru bezpečně pohlídalo. Kometa nakonec dominovala 5:0. „Nastoupili jsme ve velmi pozměněné sestavě, přesto jsme do výměny brankářů drželi se soupeřem krok. Pak však přišlo několik nešťastných gólů a bylo po zápasu,“ zhodnotil utkání vedoucí žraločího mužstva Karel Gamba.

Žraloci tak mohli postoupit jen v případě výhry s favorizovanou pražskou Slavií. Trenér Igor Apostolidis do zápasu nasadil výběr nejlepších dvanácti vyškovských prvňáků s cílem pokusit se o překvapení.

Jeho svěřenci jej nezklamali a v přímém boji o druhou postupovou příčku zahráli nejlepší utkání sezóny. „Větší hokejovost Pražanů nahrazovali bojovností, padali do střel a do posledního dřeli,“ popsal bitvu Gamba. Výsledkem pak byl překvapivý postup ze skupiny D po vítězství 3:1.

Ve čtvrtfinále čekal Vyškovany největší favorit na titul Letci Letňany.

V utkání, v němž nevěřili v postup, nastoupili Žraloci v kombinované sestavě s řadou těch nejmenších a nejmladších hráčů. Prohráli vysoko 0:12. Letňanští nedali soupeři ani tu nejmenší šanci a vyhráli zcela zaslouženě. „Letci hráli na půl plynu, přesto to na nás stačilo. Sedm gólů dávali po krásných kombinacích několika hráčů do prázdné brány,“ vysmekl poklonu soupeři vyškovský Karel Gamba.

Žraloci všechny síly soustředili na první utkání ve skupině o páté až osmé místo. Tam jim osud zavál jako soupeře opět Kometu. Nejsilnější vyškovská dvanáctka tentokráte sehrála velice vyrovnané utkání. Kvůli individuálním chybám však záhy prohrávala 0:2 a poté 1:4. Žraloci se ale nevzdali a dokázali snížit až na rozdíl jediného gólu. Závěrečná power play však místo vyrovnání přinesla pečetící gól na 3:5.

K utkání o sedmé místo za Žraloky nastoupili hráči širšího kádru a favorit z Ostravy si tak od počátku mohl vytvořit velký tlak, který stupňoval ostřelováním domácí branky. Brankostroj se zastavil na čísle sedm, kdežto Žraloci dokázali kontrovat jen dvakrát. Svoje vystoupení na mistrovství České republiky tak zakončili na konečném osmém místě.