Celé klání ve dvou základních skupinách odstartuje v devět hodin dopoledne. A že nepůjde o jen tak ledajakou akci, to dokazují názvy hokejových měst, které vyslaly do Vyškova své zástupce.

Ve skupině A hrají Vítkovice, Šumperk, Zlín A a Opava A, v druhé pak o celkové prvenství svedou souboje týmy Zlína B, Uničova, Třebíče a Opavy B. Obě jmenované sestavy účastníků budou doplněny vždy jedním domácím týmem.

„Podle přihlášených celků bude k vidění bezpochyby ta nejvyšší úroveň, jaká tu v podstatě může být. Při pohledu na rozlosování turnaje je jasné, že akce bude mít v této věkové kategorii špičkovou kvalitu,“ vyhlásil trenér Žraloků a jeden z organizátorů klání Martin Dufek.

A jaký je cíl domácích zástupců? Je jim jasné, že mezi takovouto elitou jejich úloha rozhodně nebude snadná, ale poraženeckou náladu rozhodně nemají.

„Čeká nás těžká práce, ale nikoli beznadějná. Naše tajné přání je i v tak silném obsazení turnaj vyhrát,“ naznačil kouč. Sám ale dodal, že dnes nepůjde jen a jen o vítězství. „Určitě je na místě i uplatnění myšlenky zkvalitnit lední hokej v kraji a hlavně ve Vyškově,“ uzavřel.