Zimní stadion ve Vyškově se stal svědkem alespoň krátkodobého návratu mužského ledního hokeje. Hrál se tam totiž první ročník turnaje Eso Cup. Vítězem se stal pořádající Eso Team a jeho členové a organizátoři už teď plánují další ročník turnaje. „Všichni byli nadšení, ještě takřka na stadioně se nám pro příště přihlásily další dva týmy,“ spokojeně se usmívá jeden z pořadatelů Michal Ivachov.

Turnaje se zúčastnilo šest týmů složených převážně z bývalých vyškovských hokejistů. V sobotu a v neděli dopoledne se odehrála základní skupina. Na vrcholu tabulky skupiny se nakonec usadil tým Staeg Vyškov. Vyškovskému hokeji zřejmě moc nefandila vichřice Emma, protože v sobotu odpoledne přerušila dodávku elektřiny na stadion, který se potopil do tmy. „Přírodní živel jsme ale porazili svým nadšením, láskou k hokeji i předváděnou hrou,“ pochválil hráče Ivachov.

Po nedělním poledni začaly boje o konečné umístění v turnaji. V úvodu každého finálového zápasu předváděl na ledové ploše své umění ve Škodovce závodník Zbyněk Harásek a činili se i hráči. Hráli hokej minimálně na úrovni přeboru a přihlížejících pět stovek diváků jen potvrdilo vyškovský hlad po hokeji. „I pro to jsme se rozhodli vytvořit tým, jenž příští rok přihlásíme do okresního přeboru. Vše zatím plánujeme a domlouváme,“ má dobrou zprávu pro hokejechtivé Vyškovany Michal Ivachov.

Turnaj nakonec vyhrál Eso Team, jenž ve finále porazil Staeg Vyškov. Za ním se seřadili Pivní Pěchota Brodek u Prostějova, Jimi Vyškov, Bohdalice a Dražovice.