„Už posledních sedm minut druhé třetiny kluci neskutečně makali, Hodonín snad nevylezl z vlastního pásma a celou třetí třetinu jsme do toho šli, jak hladoví psi,“ zdůraznil po zápase spokojený vyškovský kouč Michal Konečný.

Podobně jako ve všech třech případech také ve čtvrtém osmifinále Vyškov brzy vedl, po trefě Filipa Weintritta ve druhé minutě. Rychlý brejk do střední pásma a v přečíslení založil šikovnou nahrávkou Dominik Hohl a Weintritt nekompromisním zakončením dokonal.

II. liga – osmifinále
SHKM Baník Hodonín
– Hokej Vyškov 2:3
Třetiny: 1:1, 1:0, 0:2. Branky (nahrávky): 12. Vyrůbalík (Sajdl), 27. Štědrý (Vyrůbalík) – 2. Weintritt (Hohl), 51. Weintritt (Sebera, Žižka), 56. Tomajko (Vašíček, Žižka). Rozhodčí: Šudoma, Šico - Kleprlík, Viskot. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Střely: 21:42. Diváků: 1269.
Konečný stav série: 1:3.
Hodonín: Šurý (Dolíška) – Polesný, Šmach, Škápik, Miklík, Kučera, Varůbalík – Krejčiřík, Peš, Romančík – Matějka, Dufek, Krejčí – Sajdl, Bořuta, Rauš – Bartes, Sedlák, Štědrý. Trenér: Aleš Bachánek.
Vyškov: Kořének (Šarman) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka – Kořenek, Snášel, Vašíček – Vaněček, Tomajko, Lekeš – Komínek, Popelka, Dobiáš – Weintritt, Sebera. Trenér: Michal Konečný.

„Byl tam malý závar před naší bránou, a když pak vymyslel krásnou a rychlou nahrávku Dominik, jeli jsme dva na jednoho. Jel se mnou Tomáš Komínek a já mu to neměl jak dát, tak jsem to vzal na sebe,“ popsal první vyškovský úspěch jeho autor.

O vyrovnání se o deset minut později postaral Martin Vyrůbalík a chvíli před polovinou utkání poslal Baník do vedení šikovnou tečí Jan Štědrý. S vyškovským hosty to nevypadalo dobře, protože „drtiče“ hnalo za vítězstvím více než tisícihlavé publikum.

„Pro nás dá se říct nešťastný gól, prohrávali jsme a trochu jsme znervózněli, začali jsem dělat věci, které neděláme a nejsou nám vlastní. Ale předvedli jsme velký zámek ještě ve druhé třetině a pak myslím, že můžu říct, že jsme až do konce zápasu herně existovali jenom my,“ uvedl trenér.

Jeho svěřenci prokázali morálku, ofenzivně do toho ještě více šlápli a překlopil definitivně misky vah na svou stranu. Kýžený návrat do zápasu přišel devět a půl minuty před koncem. Hosté se opět usadili v útočném pásmu a skvělým pohybem se dostal mezi kruhy Matěj Sebera, brankář Michal Šurý jeho pokus vyrazil betonem na hůl Weintritta a ten zapsal svůj druhý zásah.

Vítězný gól pak obstaral pět minut před závěrečnou sirénou Matěj Tomajko. Dominick Vašíček se dvakrát v rychlém sledu dostal do dobré střelecké pozice a po druhé jeho ráně puk ze Šurého vypadl, Tomajko už měl snadnou práci.

Vyškov tak zvítězil 3:2, celkově v sérii 3:1 a může se těšit na čtvrtfinálovou „válku“ s Havířovem. Sérii začne doma ve středu 22. března.

„Tým dostane o víkendu dva dny zaslouženého volna, v pondělí se sejdeme na tréninku a jdeme na to. Zvládli jsme první krok a míříme dál,“ uzavřel Konečný.