Brněnská amatérská liga ledního hokeje má deset účastníků a dva z nich jsou vyškovského původu. Tedy ne, že by v názvu měli přímo název okresního města, ale na Vyškovsko patří.

Ve Vyškově doma

„Patří sem historicky, soutěž se začala hrát právě ve Vyškově, protože v Brně nebylo dostatek volných ledových ploch. To se později změnilo, tak se velká část utkání přesunula tam, ale my domácí hrajeme pořád tady. Jsme za to samozřejmě rádi, protože nemusíme jezdit na všechny zápasy do Brna,“ objasnil gólman Lulče Vladimír Schreiner.

Názvy týmů jsou trochu zmatečné, odkazují spíše než na bydliště hráčů na lokaci ekonomické podpory. Největší část kádru tvoří borci „odkojení“ právě na zimním stadionu Za Parkem. „U nás by se našli snad dva kluci z Lulče, zbytek je odsud nebo i z Brna,“ prozradil Schreiner. Dražovický soupeř je na tom obdobně. A právě jmenované celky svedlo proti sobě poslední kolo tohoto kalendářního roku.

Hledání favorita před úvodním buly by nikomu příliš času nezabralo. Dražovičtí měli na kontě porážek nulu a pořadí vedli, Luleč se pohybovala ve středu tabulky. Jenže derby bývá jiné a znovu se to potvrdilo, tam prognózy příliš neplatí. I když do půli zápasu to na překvapení nevypadalo.

Hned v prvních minutách se lídr prosadil. „Dostali jsme hned na začátku dva laciné góly, to nám rozhodně nepomohlo. Vůbec jsem v té chvíli nepočítal, že bychom to mohli obrátit, ale v tom je krása hokeje,“ řekl lulečský brankář. Když pak do první pauzy přišlo srovnání, na úvod druhého dějství si vzaly Dražovice náskok zpátky.

Jenže od té chvíle až do závěrečné sirény vyšly střelecky naprázdno. „Jedna věc je, že nás bylo málo. Chyběli dva, tři hráči ze základní sestavy a to mělo na nepodařený výkon svůj vliv. Hlavně jsme ale dělali chyby, nedá se to svádět na to, kdo nehrál, a ani třeba na brankáře. Zatím se dařilo, ale dnes ne,“ zdůvodnil výpadek útočník Radoslav Pospíšil.

Luleč tak otočila stav. Před třetí třetinou znovu náskok protivníka vymazala a vyrovnaný zápas pak definitivně rozhodla dalšími třemi přesnými zásahy. „Možná by tomu slušela remíza, ale já jsem každopádně rád za tři body. Protože je to docela cenný skalp prvního týmu tabulky, který ještě neprohrál. Zvláštní zápas, ale pro nás velký,“ zhodnotil Schreiner.

Vítězové si polepšili na osmnáct bodů, jsou však stále šestí. Premiérový nezdar neznamenal ani sesazení poražených z amatérského trůnu, protože pronásledovatelé nehráli a mají zápas k dobru. Každopádně Dražovice svůj sezonní cíl nemění. „Jdeme po tom, chceme obhájit loňské vítězství. Musíme ale dávat na nový herní systém, hraje se play off a tam se dá lehce pohořet,“ varoval Pospíšil.

Před hráči je vánoční pauza, od ledna se bude základní část BALLH dohrávat odvetami a pak přijde na řadu zmíněná vyřazovací část.

Amatérská liga v Brně

12. kolo, ZS Vyškov
Remax Atraktiv Luleč vs
Koupaliště Dražovice 7:4
(2:2, 2:2, 3:0)
Branky: Skácel 2, Kurial 2, Široký, Fischhof, Václavík – Pospíšil, Špičák, Špidlík, Marhaník.
Tabulka:

1. Dražovice 9 0 2 0 79:38 29
2. RH Finance 9 0 1 1 111:61 28
3. Kohoutovice 6 2 2 1 64:35 24
4. Croco Brno 6 1 2 2 46:27 22
5. Toyota Brno 6 0 2 4 44:37 20
6. Luleč 6 0 0 6 45:49 18
7. Kačeři Brno 4 0 0 8 46:69 12
8. Sršni Brno 3 0 0 9 35:67 9
9. H.A.C. Brno 1 1 0 9 34:77 5
10. Stavební 1 0 1 9 30:74 4