V boji o vítězství v play–off Jihomoravské ligy přípravek v minihokeji se dnes od pěti hodin večer utkají se Spartakem Velká Bíteš. „Původně se mělo hrát o třičtvrtě hodiny později, čas jsme změnili kvůli vytížení ledové plochy. I tak doufáme, že si do ochozů stadionu najdou v hojném počtu cestu i diváci,“ upřesňuje vedoucí mužstva Žraloků Karel Gamba.

V první zápasové sérii vyřazovacích bojů s Břeclaví vyškovský tým na úvod doma dvakrát prohrál. Pak musel vývoj semifinále dramaticky otáčet ve třech utkáních na hřišti soupeře. Ve finále se však Vyškované chtějí domácího propadu vyvarovat. „Nesmí se opakovat podcenění soupeře jako v utkáních s Břeclaví,“ zdůrazňuje Gamba.

Svěřenci vyškovského trenéra Jaroslava Růžičky se budou muset v dnešním dvojutkání obejít bez opory v bráně. Gólman Papp je totiž nemocný. Zastoupí jej Adam Gamba a nováček Marek Hasala.
Naopak elitní útočníci Žraloků svůj tým za dalším vítězstvím takřka jistě povedou. „Tauwinkl i Dufek jsou zdraví a měli by nastoupit,“ uvedl Karel Gamba.

Ovšem na individuality se bude spoléhat i soupeř. „Bítešský gólman Bartes je extratřída ligy a útočník Sedlák také patří ke špičce,“ upozornil na sílu soupeře Gamba.

Přesto vidí šance na zlato vyrovnané a na jeho zisk má jednoduchý recept. „Musíme dát v každém zápase o gól víc než soupeř,“ usmívá se žraločí vedoucí Gamba.