Správně, jde o tamní zimní stadion. Z povětšinou „ledového“ spánku byl vyrušen a příští víkend přijde velké finále. Na konci tradičního turnaje Eso Cup přijde exhibice jmen, co jsou v historii českého hokeje vyryty zlatým písmem. Slavný kanonýr Milan Nový přivede na kluziště hvězdný Czech Ice Hockey Team Legends.

Dalo by se říct, že Vyškov leží někde mezi Götteborgem a Petrohradem. To je totiž aktuální trasa party, tvořené bývalými reprezentanty a vrcholovými hokejisty. Baví diváky a dokazují, že nic z hokejového umění nezapomněli. „Už za sebe musím říct, že to není jen výlet. V mém věku nevíte, jak dlouho si ještě budete moct solidně zahrát, tak si to musíte užít. Bohudík, zdravíčko zatím slouží, takže se do Vyškova opravdu těším. Teď máme docela dobré a silné mužstvo,“ navnadil Nový.

A nejsou to slova jen do větru, vždyť jejich poslední štace na Skandinávském poloostrovu proti národnímu výběru Tre Kronor dopadla vítězstvím v poměru 5:2. „Proti nám stál švédský výběr toho nejlepšího. Hemžilo se to samými hvězdami,“ dodal. Tak tedy: naposled proti nim stáli třeba Mats Näslund, Tommy Samuelson či Bengt-Ake Gustafsson, čeká je ruská ex-sborná. Příští sobotu ovšem budou ve Vyškově!

Vyškovský deník Rovnost už ví, v jaké předpokládané sestavě hosté dorazí. Nechybí velikáni jako Oldřich Válek, Milan Chalupa, Richard Farda, Bedřich Ščerban, Leo Gudas a další. Ještě ovšem může dojít k drobným změnám, jak potvrdil manažer týmu Pavel Schwarz. Hodně se mluvilo o útočné trojici Ladislav Svozil, Petr Fabián, Martin Smeták, jejichž milované Vítkovice budou hrát zřejmě v době exhibice extraligové finále. „Přijedou, to je potvrzené. Už znovu trénují, mají před sebou i nějaký jiný turnaj. Naopak kdo se do Vyškova hodně těšil a možná nedorazí, je Rostislav Vlach. Má zdravotní problém s nohou. Když nepojede, určitě bude kvalitní náhrada. Jinak se už nic moc měnit nebude, jsme týden před zápasem, už by mělo být jasno,“ ujasnil situaci Schwarz.

Domácí barvy bude hájit výběr z mužstev Eso Cupu. Zahájení slavnostního exhibičního programu bude v sobotu 9. dubna v 17.30, tradiční amatérský turnaj poběží už od pátečního rána.

Eso Stars vs. Czech Team

Kde: zimní stadion Vyškov

Kdy: sobota 9. dubna, 17.30 hodin

Předpokládané sestavy

Czech Ice Hockey Team Legends: Martin Altrichter, Marcel Kučera – Radek Svoboda, Bedřich Ščerban, Milan Chalupa, Jaroslav Benák, Jan Vavrečka, Aleš Flašar, Leo Gudas – Richard Farda, Milan Nový, Vladimír Kameš – Oldřich Válek, Augustín Žák, Rostislav Vlach – Ladislav Svozil, Petr Fabián, Martin Smeták – Zdeněk Eichenmann, David Volek. Trenér: Jan Gusta Havel.

Eso Stars: Tomáš Sedláček, Jiří Vintr, Milan Zezula – Petr Poslík, Jiří Novák, Jaroslav Ohnoutek, Miloš Marek, Petr Konšel, Roman Polák – Petr Přikryl, Jiří Kašík, Jakub Čuřík – Milan Kilián, Miroslav Šimoník, Pavel Horáček – David Dvořák, Josef Rozehnal, Michal Prachař. Trenéři: Michal Ivachov, Štefan Birdáš.

Předprodej vstupenek: zimní stadion – bufet, TIC Vyškov, Eso klíče (Hypermarket Albert).

DAVID MACH
ZDENĚK VLACH