A jak se k tomuto sportu dostali? „In-line hokeji jsme se začali věnovat i díky tomu, že hrajeme hokej. Hokejisté v létě mají letní přípravu, tam se posiluje a nabírá kondice. Moc příležitosti pohrát si s pukem tam není, a proto si tímto sportem spousta hokejistů zpestřuje letni přípravu,“ popisují bratři Skácelové.

Lukáš tento sport začal hrát proto, že je podobný hokeji. Bere to jako skvělý způsob jak se odreagovat a pobavit se. „Tento sport mě baví, protože je hodně podobný hokeji a dává mi hodně zkušeností do budoucna,“ řekl Roman.

In-linu se aktivně věnují už pět roků. Hrají za vyškovské Žraloky. „Našim trenérem je Petr Přikryl, který nám pomáhá se zlepšovat. Trénujeme většinou třikrát týdně hodinu a čtvrt,“ vypráví in-linisté. Zároveň se věnují i hokeji, v němž reprezentují klub HK Jestřábi Prostějov.

Od roku dva tisíce tři hrají pravidelně každý rok extraligu mužů. Neustále se zlepšují a dosahují lepších výsledků. „Minulé roky jsme se účastnili několika turnajů v mladších kategoriích, ale v posledních dvou letech jsme se z jistých důvodů těchto turnajů účastnit nemohli,“ řekli sportovci.

A jakých úspěchů už dosáli? V prvním soutěžním roce vyhráli druhé místo v kategorii starších žáků a staršího dorostu na mistrovství České republiky. O rok později byli zlatí v kategorii mladšího dorostu a bronzoví jako starší dorostenci na MČR. Letos se umístili na MČR na druhém místě jako mladší dorostenci. Loni smolně nepostoupili ze skupiny v extralize mužů, ale vynahradili si to na Českém poháru mužů, kde obsadili první příčku.

Letošní rok byl pro ně zatím určitě nejúspěšnější. Dosáhli pátého místa v extralize mužů a na mistrovství světa juniorů v Německu získali stříbro. A jaké to je, když vyhrají? „Je to skvělý pocit. V šatně panuje dobrá nálada, celý tým se stmeluje a tvoři se lepší kolektiv,“ říká Lukáš.

To, že se dostali do nominace na Mistrovství světa juniorů v in-linu, bylo pro ně překvapením. „Kontaktoval nás pan Tomaštík a řekl, že jsme se dostali do širšího výběru. Spolu s námi také oslovil naše spoluhráče Michala Plzáka a Jiřího Vybírala, abychom se dostavili na výběrové kempy, odkud se vybral tým do německého Düsseldorfu na MS juniorů. Ano, určitě to překvapení bylo, protože jsme se nezúčastnili MČR juniorů, odkud trenéři vybírali hráče do širší nominace,“ popisují bratři Skácelové.

To, že pojedou na světové mistrovství, pro ně byl skvělý pocit. „Kdybychom dojeli bez medaile, asi bychom si utrhli trošku ostudu, protože muži získali zlato na MS a ženy stříbro. Proto se kov od nás určitě očekával,“ líčí bratři.

Když byli ve finále, podlehli celku USA, takže to pro jejich tým bylo zklamání. Byli tak blízko zlata a chybělo jen trochu štěstí. Ale druhé místo berou také jako nádherný výsledek. Po čase si uvědomují, že to mohlo být horší.

Lukáš se věnuje i jiným sportům. Baví ho florbal, volejbal a občas si zahraje fotbal. Zatím co Roman má rád téměř všechny sporty, když se sejde dobrá parta.