Boj o titul mistra České republiky ale nezačal pro Žraloky dobře. Ti v prvních dvou utkáních hostili v sobotu tým Šternberka a v neděli mužstvo Uherského Brodu, ale nepřipsali si ani jediný bod.

V prvním utkání proti Šternberku se na hrací ploše strhla bitva. V úvodní čtvrtině hráli domácí velmi dobře a zajistili si vedení o dvě branky. Pak zřejmě pod dojmem, že nastřílí hostům další branky, přestali myslet na obranu. Šternberk rychle srovnal, přidal další branku a jen výborný výkon domácího brankáře Vybírala držel Vyškov nad vodou.

Domácí tak mohli díky střele nejlepšího hráče utkání Petra Pokorného pouhou minutu před koncem vyrovnat na 6:6 a vynutit si prodloužení. V něm se však štěstí přiklonilo na stranu hostí. Šternberk dokázal vstřelit vítěznou branku, když využil chyb v obraně Žraloků. Hosté si tak domů odvezli o jeden bod navíc.

„Začali jsme dobře, ale pak jsme přestali myslet na obranu. I tak jsme duel dotáhli do prodloužení,“ zhodnotil střetnutí kapitán Petr Přikryl.

Žraloci jistě mysleli, že v neděli si vše vynahradí. Utkání s Uherským Brodem totiž dopadlo pro domácí neslavně. Domácí vůbec nebruslili, v obraně za soupeřem zaostávali a v útoku se prosadili minimálně. První přesný zásah si Vyškov připsal až ve třetí čtvrtině. Hostující mužstvo si vývoj jednoznačného zápasu pohlídalo a zcela po právu si po výhře 7:2 odvezlo všechny tři body.

„Náš výkon byl za dobu, co spolu hrajeme, asi nejhorší. Brodu jsme body darovali. Nikdo nebruslil, v obraně si každý dělal, co chtěl a v útoku jsme byli bezzubí,“ uvedl Přikryl.

Hned na začátku si vyškovští in-linisté letošní extraligu zkomplikovali. Ale nic není ztraceno, obrovskou důležitost budou mít zápasy v Havířově a doma se Zlínem. „Pokud bychom i nadále ztráceli body, play-off se nám vzdálí. Ale věřím, že se nám nakonec postup do vyřazovací části podaří,“ dodal Přikryl.