Překvapivě, ale zaslouženě. To platí o vedení vyškovských Žraloků v polovině utkání extraligy in-linu proti velkému favoritovi celé soutěže, mužstvu Zlína.

I když domácí po hříchu náskok nedrželi a podlehli svému protivníkovi v prodloužení, získaný bod je cenný. Údiv obhájců loňského titulu, v jejichž sestavě se objevili i tři vyškovští odchovanci Veselý, Horáček a Provazník, začal už po úvodním hvizdu. Žraloci totiž vstoupili do tohoto těžkého utkání velice dobře. Již v páté minutě se díky trefě Přikryla ujali vedení. Svého soka převyšovali hlavně bruslařsky a po dalších třech minutách udeřili podruhé.

Chyba hostů vyústila v samostatný únik opět Přikryla. Vyškovský kapitán nezaváhal ani podruhé, když bez problémů prostřelil zlínského brankáře Hrachovinu. To už s favoritem začalo vypadat zle. Dlouho si nemohl zvyknout na horší kvalitu plochy zdejšího zimního stadionu. „Musím souhlasit s názorem hostujícího kapitána Suhrady, že naše plocha je nekvalitní. Všude už je položena nová. Ta vyškovská klouže, i když ji umýváme. Je těžké na ni zvolit tvrdost koleček. Puk se navíc neustále vrtí a špatně se kontroluje,“ uznal domácí Přikryl.

Hosté ale právě proto přidali na tempu a vytvořili si do konce první čtvrtiny několik příležitostí. Ty však výborně chytající strážce vyškovské branky Vybíral dokázal zneškodnit.

Do druhé části hry vstoupili Žraloci opět výborně a hned ve druhé minutě se díky trefě Skácela dostali do tříbrankového vedení. V této fázi duelu hráli domácí dobře v obraně a nepouštěli hostující hráče do nebezpečných zakončení. V osmé minutě měli domácí výhodu přesilové hry a pouhých pět vteřin před návratem zlínského hráče na plochu ji také dokázali využít. Po obléhání hostující branky a přihrávce Vavříčka se trefil Špidlík. Žraloci tak vedli v polovině zápasu už čtyři nula a vše směřovalo k obrovskému překvapení.

Druhá polovina souboje však ukázala sílu zlínského celku. Hosté začali více bruslit a hlavně střílet na branku domácích. Ti tlaku dlouho odolávali. Až teprve těsně před koncem třetí čtvrtiny po zbytečné chybě v útočném pásmu z protiútoku poprvé kapitulovali. Autorem branky byl exvyškovský Horáček a nastartoval tak hosty k obratu. Ještě před přestávkou vymetl horní růžek domácí svatyně Zavrtálek a snížil tak vedení Žraloků na dvě branky.

Poslední dějství začalo pro domácí nešťastně. Za zbytečné vyhození kotouče hráli v oslabení a neubránili se. Suhrada dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě, a snížil na rozdíl jednoho gólu. Hosté poté zatlačili Žraloky do obrany a vytvářeli si spoustu šancí. A jednu z nich také nakonec využili. Horáček, nejlepší hráč hostí, nechytatelnou střelou vyrovnal. A tak to vypadalo na prodloužení.

Domácí mohli ještě před koncem strhnout vítězství na svoji stranu. Přesilovou hru ale nedokázali využít, a tak utkání v normální hrací době skončilo nerozhodně. „Myslím si, že remíza je spravedlivá. I když už jsme vedli čtyři nula, tak hosté ukázali svou kvalitu. Ztráta vedení mrzí, ale my jsme s tímto bodem vůbec nepočítali, proto má pro nás cenu zlata. Posunuli jsme se na třetí místo v tabulce,“ zhodnotil duel Přikryl.

Prodloužení pak netrvalo příliš dlouho. V jeho třetí minutě rozhodl svou trefou Suhrada a hosté si tak přeci jenom připsali o jeden bod navíc. Domácí ale byli i přesto spokojeni. Po nevalném začátku extraligy se jejich výkony zlepšují a úspěch se Zlínem to jen potvrdil.