Skvělý úvod zápasu znamenal bod

VYŠKOV - Vyškovští in-line hokejisté prohráli s loňskými mistry České republiky ze Zlína až v prodloužení.

9.5.2007

Vyškovské mužstvo, hrající v bílém, si dokázalo připsat bod, s kterým zřejmě nikdo nepočítal. Zlínský favorit na ploše Žraloků vyhrál až v prodloužení.Foto: David Mach

Překvapivě, ale zaslouženě. To platí o vedení vyškovských Žraloků v polovině utkání extraligy in-linu proti velkému favoritovi celé soutěže, mužstvu Zlína.

I když domácí po hříchu náskok nedrželi a podlehli svému protivníkovi v prodloužení, získaný bod je cenný. Údiv obhájců loňského titulu, v jejichž sestavě se objevili i tři vyškovští odchovanci Veselý, Horáček a Provazník, začal už po úvodním hvizdu. Žraloci totiž vstoupili do tohoto těžkého utkání velice dobře. Již v páté minutě se díky trefě Přikryla ujali vedení. Svého soka převyšovali hlavně bruslařsky a po dalších třech minutách udeřili podruhé.

Chyba hostů vyústila v samostatný únik opět Přikryla. Vyškovský kapitán nezaváhal ani podruhé, když bez problémů prostřelil zlínského brankáře Hrachovinu. To už s favoritem začalo vypadat zle. Dlouho si nemohl zvyknout na horší kvalitu plochy zdejšího zimního stadionu. „Musím souhlasit s názorem hostujícího kapitána Suhrady, že naše plocha je nekvalitní. Všude už je položena nová. Ta vyškovská klouže, i když ji umýváme. Je těžké na ni zvolit tvrdost koleček. Puk se navíc neustále vrtí a špatně se kontroluje,“ uznal domácí Přikryl.

Hosté ale právě proto přidali na tempu a vytvořili si do konce první čtvrtiny několik příležitostí. Ty však výborně chytající strážce vyškovské branky Vybíral dokázal zneškodnit.

Do druhé části hry vstoupili Žraloci opět výborně a hned ve druhé minutě se díky trefě Skácela dostali do tříbrankového vedení. V této fázi duelu hráli domácí dobře v obraně a nepouštěli hostující hráče do nebezpečných zakončení. V osmé minutě měli domácí výhodu přesilové hry a pouhých pět vteřin před návratem zlínského hráče na plochu ji také dokázali využít. Po obléhání hostující branky a přihrávce Vavříčka se trefil Špidlík. Žraloci tak vedli v polovině zápasu už čtyři nula a vše směřovalo k obrovskému překvapení.

Druhá polovina souboje však ukázala sílu zlínského celku. Hosté začali více bruslit a hlavně střílet na branku domácích. Ti tlaku dlouho odolávali. Až teprve těsně před koncem třetí čtvrtiny po zbytečné chybě v útočném pásmu z protiútoku poprvé kapitulovali. Autorem branky byl exvyškovský Horáček a nastartoval tak hosty k obratu. Ještě před přestávkou vymetl horní růžek domácí svatyně Zavrtálek a snížil tak vedení Žraloků na dvě branky.

Poslední dějství začalo pro domácí nešťastně. Za zbytečné vyhození kotouče hráli v oslabení a neubránili se. Suhrada dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě, a snížil na rozdíl jednoho gólu. Hosté poté zatlačili Žraloky do obrany a vytvářeli si spoustu šancí. A jednu z nich také nakonec využili. Horáček, nejlepší hráč hostí, nechytatelnou střelou vyrovnal. A tak to vypadalo na prodloužení.

Domácí mohli ještě před koncem strhnout vítězství na svoji stranu. Přesilovou hru ale nedokázali využít, a tak utkání v normální hrací době skončilo nerozhodně. „Myslím si, že remíza je spravedlivá. I když už jsme vedli čtyři nula, tak hosté ukázali svou kvalitu. Ztráta vedení mrzí, ale my jsme s tímto bodem vůbec nepočítali, proto má pro nás cenu zlata. Posunuli jsme se na třetí místo v tabulce,“ zhodnotil duel Přikryl.

Prodloužení pak netrvalo příliš dlouho. V jeho třetí minutě rozhodl svou trefou Suhrada a hosté si tak přeci jenom připsali o jeden bod navíc. Domácí ale byli i přesto spokojeni. Po nevalném začátku extraligy se jejich výkony zlepšují a úspěch se Zlínem to jen potvrdil.

9.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 20 000 Kč

Technici kontroly kvality, laboranti v ostatních průmyslových oborech Směnový kontrolor. Požadované vzdělání: úsv. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání SŠ s maturitou nebo vyučení s maturitou, zkušenost se čtením výkresů, praxe ve výrobě, znalost práce na PC (Excel, Word, Outlook), komunikativnost, ochota učit se novým věcem, práce v týmu, POPIS PRÁCE: PP na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou, každodenní pravidelná kontrola vyráběných dílců přímo na strojích, kontrola a aktualizace výrobní dokumentace (výkresy, kontrolní návodky), práce s měřídly (posuvka, kalibry), práce na optickém měřícím přístroji, spolupráce s disponenty, směnovými mistry, reporting nadřízenému na denní bázi, kontrola dílů od externích dodavatelů, evidence interních neshod v systému, ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ: 23 dní dovolené, závodní stravování, stravenky, firemní akce, 13. plat, KONTAKT: Kadlík Tomáš, tel.: 724 912 310, e-mail: tomas.kadlik@fischer-vyskov.cz. Pracoviště: Fischer vyškov spol. s r.o., Osvoboditelů, č.p. 816, 683 23 Ivanovice na Hané. Informace: Tomáš Kadlík, +420 724 912 310.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 17 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Pracovník/ce údržby-odvozy vozidel. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: ŘP sk. B, vzdělání nerozhoduje, osvědčení vyhlášky 50/1978 výhodou, pečlivost, zodpovědnost, POPIS PRÁCE: HPP na dobu určitou - možnost prodloužení, údržba projektů a venkovních ploch vč. odpadového hospodářství, dle potřeby odvozy a dovozy vozidel zákazníků, ostatní pomocné práce, ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ: příspěvek na obědy, KONTAKT: Lefnerová Renata, email: renata.lefnerova@autobayer.cz, tel.:. Pracoviště: Auto - bayer, s.r.o., Bučovická, č.p. 299, 684 01 Slavkov u Brna. Informace: Renáta Lefnerová, .

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 13 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání vyučení, POPIS PRÁCE: PP na dobu určitou, pracovní doba 6-14:30 hod, KONTAKT: Bartošková Marcela Bc., tel.: 603 584 724, 8-17 hod, e-mail: matskolkomorany@seznam.cz. Pracoviště: Mateřská škola komořany, okr. vyškov, příspěvková organizace, 683 01 Rousínov u Vyškova. Informace: Marcela Bartošková, +420 603 584 724.

Gastronomie - Gastronomie Barman, výčepní 17 000 Kč

Barmani Barman/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadavky: vzdělání nerozhoduje, praxe není vyžadována, Popis práce: po domluvě možnost zkráceného úvazku, DPP, DPČ, vhodné i pro absolventy, jedná se o noční provoz, ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ: možnost přespání , Kontakt: Michaela Naller, tel: 774 774 432. Pracoviště: Gastrotrack s.r.o., Rudé armády, č.p. 586, 683 01 Rousínov u Vyškova. Informace: Michaela Naller, .

Vizualizace brněnského hlavního vlakového nádraží. Ilustrační foto.
AKTUALIZUJEME

Ještě ani nestojí, už má mít jméno. Lidé navrhují název nového hlavního nádraží

Hodonínský plavec Marek Jedlička se pokusí zdolat Baťův kanál.

Oslava 40. a 80. narozenin. Jedlička chce jako první sám přeplavat Baťův kanál

Kráska z Mexika, Asie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny F

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.