I když v utkáních posledních dnů nezískali ani bod, nálada v týmu přesto není příliš pokleslá.

To platí o mužstvu vyškovských in-linistů. V posledních dnech měli na programu další dva zápasy nejvyšší tuzemské soutěže, a to ne zrovna proti lehkým soupeřům. Zlín se svými dvěma celky totiž patří mezi nejužší špičku tohoto sportovního odvětví. A tak, i když sice Žraloci oba duely prohráli, mohli být spokojeni s tím, že dokázali protivníky potrápit.

Vyškovští zástupci nejprve zavítali do domácího prostředí družstva HC Devils Zlín. A úvod střetnutí měli výborný. V první čtvrtině si dokázali vytvořit dvoubrankové vedení. Dobře bránili a své šance dokázali využít. Ve druhé čtvrtině sice domácí snížili, ale i přesto byli stále spokojenější hosté z Vyškova. Jenže své nadějné vedení stejně jako v prvním vzájemném utkání nedokázali udržet.

Zlínští in-linisté díky posile, hrající lední hokej za mořem, Karlu Rachůnkovi, zvýšili obrátky a ve zbytku střetnutí už nedali hostům žádnou šanci na úspěch. Třemi brankami v přesilovkách otočili skóre ve svůj prospěch a zasloužené vítězství si již pohlídali. Konečné skóre mělo podobu 9:5 pro Devils, když čtyři branky hostí si mezi sebe rozdělili tři bratři Skácelové.

„Dnes jsme odehráli dobré utkání. Dlouho jsme domácím vzdorovali a nebýt dvou diskutabilních oslabení, možná jsme mohli domácí potrápit ještě více. Ale mají ve svém středu mnoho zkušených a kvalitních hráčů, kteří dokáží včas zapnout a výsledek otočit,“ zhodnotil duel vyškovský kapitán Petr Přikryl, autor posledního vyškovského zásahu.

Jiný tým z města obuvi, IHC Reflex Zlín, přivítali Žraloci v úterý. A v tomto souboji s vedoucím týmem celé tabulky byli vyškovští zástupci ještě blíže k úspěchu. V první čtvrtině se vyrojilo na obou stranách dostatek šancí, ale obě mužstva se trefila pouze jednou. To způsobila špatná produktivita útočníků, ale hlavně oba výborně chytající brankáři, tedy jak domácí Vybíral, tak hostující Vala.

Ve druhé čtvrtině však favorit své šance přeci jenom využíval lépe, a tak po polovině normální hrací doby vedl o dvě branky. Domácí však nesložili zbraně a ve třetím dějství dokázali snížit na nejtěsnější rozdíl. „Do poslední části jsme vstupovali s jednoznačným cílem pokusit se o překvapení a sebrat hostům alespoň bod,“ prozradil vyškovský kapitán.

Jenže jejich elán zchladil hned ve druhé minutě hostující Čech, když uzavřel svůj hattrick. I tak ale rozhodnuto nebylo. Žraloci dokázali čtyři minuty před koncem svou brankou utkání zdramatizovat. A dokonce mohli i vyrovnat, jenže třicet sekund před závěrečnou sirénou nedokázali proměnit samostatný nájezd a následná dorážka skončila na konci hole brankáře.

Hosté tak vyhráli 5:4, když o vyškovské úspěchy se zasloužili Pokorný, Plzák, Skácel a znovu Přikryl. „I dnes jsme odehráli výborné utkání. Podržel nás Vybíral v brance, jen škoda neproměněných šancí. Hosté se nemohli srovnat s naší špatnou plochou. Teď se pokusíme v play-off dojít co nejdál, i když to bude hodně těžké,“ uzavřel Přikryl.

Ještě před začátkem vyřazovacích bojů se ale vyškovští hráči absolvují tři další utkání. Proti týmům z české skupiny se poperou o lepší nasazení do play-off. V sobotu se představí v domácím dvojzápase. Nejprve v poledne nastoupí proti mužstvu Bon Art Litoměřice a poté v pět hodin odpoledne budou hrát proti týmu Střída Sport Pardubice.