Základní skupiny jsou minulostí, teď jde o lepší nasazení do nejdůležitější části sezony, tedy do play-off. V letošní extraligovém ročníku in-linu už jde do tuhého. Týmy mají plno práce, aby si vybojovaly co nejlepší nasazení do vyřazovacích bojů. Vyškovské Žraloky čekalo v sobotu domácí dvojutkání, a to proti Litoměřicím a Pardubicím.

Žraloci sice v prvním utkání rychle prohrávali, ale to jimi nijak neotřáslo. Hned za dvě minuty Mikešem vyrovnali a do konce čtvrtiny si po brance Špidlíka a dvou zásahů Přikryla vytvořili tříbrankový náskok. „To, že jsme na začátku inkasovali, bych přisoudil menší nervozitě a neznalosti soupeře. Po vyrovnání jsme už soupeře k ničemu nepustili,“ popsal úvod domácí kapitán Petr Přikryl.

I nadále domácí dokázali proměnit své šance, a tak skóre narůstalo. Ve druhé čtvrtině přidali další dvě branky. Nejprve se trefil Lukáš Skácel a po něm vstřelil svoji druhou branku v duelu Mikeš. V tu chvíli už Žraloci vedli 6:2 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Ve druhé půli střetnutí vystřídal výborně chytajícího Vybírala v brance domácích Musil. Nejprve kapituloval, ale poté dokázal zneškodnit trestné střílení hostujícího hráče.

Poslední čtvrtina začala brankou, kterou hosté korigovali na 3:6. Poté došlo ke zkompletování hattricků na domácí straně. Potřetí se trefil Přikryl a po něm i Mikeš. Hosté pak ještě dvěma trefami v přesilovkách snížili, ale Žraloci vyhráli 8:5.

„Jak je naším zvykem, nesoustředěností jsme hostům pomohli k pro ně přijatelnějšímu výsledku. Ale byli jsme lepším týmem. Konečně jsme se navíc s Jirkou Mikešem probudili střelecky,“ zhodnotil Přikryl.

V podvečerním zápase čekal na domácí tvrdý oříšek. Jím bylo mužstvo Pardubic, posilněné dvěma známými hokejisty, brankářem Dušanem Salfickým a útočníkem Alešem Hemským.

A respekt z velkých jmen se dostavil, když hned ve druhé minutě se hosté ujali vedení. Žraloci si postupně začali vytvářet šance, ale Salfický chytal dobře. Až v deváté minutě kapituloval, když ho střelou nad vyrážečku prostřelil Přikryl. Jenže hosté do první pauzy překlopili skóre znovu na svoji stranu.

Ve druhé čtvrtině už byli domácí hostům rovnocenným soupeřem a dokázali vyrovnat. Po přihrávce Loška se krásně trefil Crhonek. V polovině utkání tak byl stav nerozhodný. Do třetí části hry vstoupili domácí výborně a hned z první akce udeřili. Vyškovský kapitán poslal do brejku Mikeše, ten si položil i hvězdu hokejové extraligy a bekhendem zakončil.

Nástup Žraloků potvrdila po chvíli úspěšná akce bratří Skácelů. Domácí tak vedli už o dvě branky, jenže náskok neudrželi. Do poslední čtvrtiny se šlo za nerozhodného stavu 4:4.

Poslední čtvrtina začala pro domácí špatně, když inkasovali. Jenže Žraloci nesložili zbraně a trefou Pokorného v přesilovce znovu oživili své naděje. Ty podpořil v další přesilovce Přikryl. Čtyři minuty před koncem tak měli Žraloci blízko k vítězství.

Vše ale dopadlo jinak. Hosté dokázali využít přesilovku a za další minutu výsledek otočili. Domácím pak nezbylo nic jiného, než odvolat brankáře, ale to vedlo k výslednému skóre 6:8.

„Nemáme se za co stydět, divákům se muselo utkání líbit. Jen jich mohlo přijít víc, ale není se čemu divit, když bylo venku tak nádherné počasí. My jsme se vydali ze všech sil, bojovali jsme, ale bohužel to nestačilo,“ uzavřel Přikryl.