Vyškovští in-linisté v extraligovém play-off vypadli už ve čtvrtfinále. Přičinil se o to tým IHC Devils Prosax Zlín.

Úvod prvního utkání patřil hostům. Ti si vybudovali dvoubrankové vedení. Žraloci sice zabrali a dokázali srovnat, ale následně vyrobili dvě chyby a Zlín rychle obnovil svůj původní náskok.

Po bezbrankové třetí čtvrtině hosté v poslední dvanáctiminutovce potvrdili výhru dalšími třemi góly, přičemž Vyškov odpověděl pouze jednou. Celkové skóre tak mělo podobu 4:8. „Soupeř byl lepší bruslařsky a dokázal využít své šance. Škoda zbytečných branek po našem vyrovnání, to rozhodlo,“ uvedl vyškovský kapitán a střelec dvou branek Petr Přikryl. Za domácí se kromě něho trefil dvakrát i Pokorný.

Střetnutí přitom rozhodně neproběhlo v poklidné atmosféře. Sudí nechali hře drsnější volnoběh a pár minut před závěrečným hvizdem došlo i k bitce. „Na rozhodčí si můžeme stěžovat, ale věděli jsme dopředu, že nechávají tvrdší hru. A rvačka? Smutné, ale i k zasmání je, že se mezi sebou porvali čtyři hráči z Vyškova, dva domácí a dva v dresech Zlína,“ popsal Přikryl.

Druhé utkání už mělo naprosto jednoznačný průběh. Zlín v něm dominoval, když jakékoli dohady o postupujícím a myšlenky hostů na vítězství ukončil první čtvrtinou, v níž rozvlnil vyškovskou síť hned pětkrát.

Žralokům se zlínské klání nepovedlo, když prohrávali po třetí čtvrtině 8:0. Brankostroj Devils se nezastavil ani pak, ale tam už si připsali čestné úspěchy i hosté, jmenovitě Skácel a Lošek.

„Tohle je těžké komentovat. Po první čtvrtině jsme prohrávali o pět branek a bylo po zápase. Sice jsme měli oslabenou sestavu, ale to nás neomlouvá. Trošku zbytečně jsme si pokazili dobré výsledky z celé sezony,“ litoval kapitán týmu.