Nejpodstatnějším výstupem důkladných rozborů je změna na trenérském postu. Hlavní zodpovědnost přebral Igor Apostolidis, který si za asistenta ponechal dosavadního kouče Zdeňka Valoška.

„Není to žádný vyhazov. V podstatě Zdeněk sám přišel s tím, že odstoupí, pokud to mužstvu pomůže. S jeho prací jsme nebyli nespokojení, ale prostě jsme chtěli dění kolem mužstva nějak oživit. Věřím, že to tak bude. Apostolidis je úplně jiný typ trenéra. Doufáme, že do mužstva vnese víc bojovnosti, zdravé agresivity,“ zdůvodnil změnu u kormidla manažer a sekretář klubu Karel Gamba.

Trenér Apostolidis má v klubu na starosti především mládež. Jako Valoškův asistent samozřejmě první mužstvo dobře zná. Za jeden ze stěžejních úkolů si předsevzal dostat do týmu kolektivnější pojetí.

„Mužstvo má určitě na víc, než aby bylo na posledním místě. Svůj nástup chápu jako nový impuls pro hráče. Už nebudeme přivádět žádné posily, budeme hrát s tím, co máme, ale je třeba, aby hráči pochopili, že hokej je kolektivní hra. Sebelepší individualita sama většinou zápas nevyhraje. Já chci navázat na Zdeňkovu práci, který novému mužstvu určitě postavil dobrý základ. Ale nekompaktnost je jedna z příčin, proč se nám výsledkově nedaří. Mužstvo bylo složené krátce před soutěží, je tedy úplně nové, a v takovém případě to opravdu chce nějaký čas, aby si všechno sedlo. Aby se hráči poznali a dokázali si na ledě vyhovět,“ naznačil nový kouč, kudy chce vyvést Sviště z ligového dna. Vedení klubu mu sice nestanovilo konkrétní cíle, ale přece jen se tu otevřeně hovořilo o nadcházejících třech kolech.

„Byla to spíš taková dohoda, diskuse. Nyní hrajeme s Boskovicemi, pak zase doma s Moravskými Budějovicemi a jedeme do Brna na Kometu Úvoz. Shodli jsme se, že reálný zisk z této série jsou tři body. Konkrétně tedy dva nyní s Boskovicemi a jeden z Brna. S Budějovicemi to bude těžké a případný zisk by samozřejmě potěšil,“ vypočítal Apostolidis.

Podle slov manažera Gamby se po těchto zápasech zase všichni zainteresovaní sejdou a řeknou si, jak by se měl klub a vyškovský hokej vyvíjet dál.

„Myslíme si, že současný kádr by měl splnit úkol, kterým je hrát ve středu tabulky. Proto už nebudeme za každou cenu přivádět posily. V úvahu snad přichází jen post obránce, ale jen v případě, že by se objevila skutečná hokejová kvalita,“ ubezpečil Gamba.

Zítra od 17.00 hodin tedy Sviště čeká klíčový zápas. Boskovice se samozřejmě neporazí samy, ale nový kouč si jinou možnost než vítězství nemůže připustit.

„Je to soupeř zhruba na stejné úrovni jako my. V podstatě také tvořil nové mužstvo a má dvě výrazné posily, bývalé hráče nejvyšší soutěže, extraligové Stloukala a Světlíka. My bychom měli mít pro zápas kompletní tým, zatím není nikdo zraněný. Věřím, že kluci zabojují a že body zůstanou ve Vyškově,“ zdůraznil Apostolidis.