Mladé hokejisty Vyškova mají před sebou doposud zřejmě největší duel své krátké kariéry. Vstoupí totiž v neděli podvečer svým úvodním zápasem do play off Jihomoravské ligy přípravek. Do třízápasové semifinálové série s Břeclaví jdou s jednoznačným cílem. „Určitě chceme postoupit do finále, to je pochopitelné,“ vyhlásil cíl jeden z trenérů vyškovských žáčků Karel Gamba.

Žraloci mohou být před vyřazovacími boji právem sebevědomí. Vstupují do ní totiž jako vítězové dlouhodobé části minihokejové ligy s celkovým ziskem čtyařiceti tří bodů.

Vyškovští navíc nevévodí jen pořadí týmů, ale úspěšní jsou i v individuálních statistikách. Ondřej Dufek je se svými padesáti góly nejlepším střelcem a Adam Gamba zase s úspěšností zásahů 88,4% zvítězil mezi brankáři. Z Vyškova je i nejlepší obránce celé základní části David Branžovský.
Soupeři Žraloků z Břeclavi skončili v Jihomoravské lize na úplně opačném konci tabulky. Ve dvaceti zápasech se jim podařilo urvat jen šest bodů. Na pohled slabý tým však překvapil v předkole a do semifinále se probil přes favorizovanou brněnskou Techniku. „Přesto si myslíme, že přes ně přejdeme dále,“ nepřipouští opakování břeclavského zázraku trenér Gamba.

Vyškov favorizují i odborníci. „Vítěz základní části Vyškov je favoritem, ale Břeclav prokázala výborné bruslení a pohyb v utkání s Technikou. Žraloci to nebudou mít vůbec jednoduché. Pokud však budou kompletní, myslím, že postoupí,“ uvedl ve své analýze redaktor oficiálních stránek Jihomoravské ligy přípravek Josef Vaněk.

Do případného finále už vyškovské vyhlídky tak optimistické nejsou. Trenér Gamba očekává, že narazí na silný tým z Velké Bíteše. „Ta má určitě nejlepší a nejzkušenější kádr. Dostali jsme se před ně až na posledním turnaji, kde jsme ve vzájemném zápase byli šťastnější,“ hodnotí možného soupeře trenér.

Starosti mu dělá nejen síla bítešského týmu, ale také aktuální problémy v kádru Žraloků. „Máme docela velkou marodku. Navíc se oba naši brankáři potýkají s poklesem formy,“ nachází možné překážky v plánované cestě za úplným triumfem trenér Gamba.

Vítězství však není prvořadým cílem jeho svěřenců. „Samozřejmě vyhrát vždy potěší, ale jde nám hlavně o to, aby si všichni kluci zahráli. Nehrajeme extraligu, takže se nemusíme honit za výsledky,“ myslí si vyškovský trenér.

Jihomoravská liga přípravek v minihokeji si letos odbývá svoji premiéru. Hraje ji pět týmů z jižní Moravy. Věkové rozpětí hráčů je od předškoláků po žáky třetí třídu základní školy.