Kolotoč jednotlivých utkání se rozjel v pátek, kdy zúčastněné celky, jež byly rozdělené do šesti základních skupin po čtyřech, mezi sebou sehrály zápasy systémem každý s každým. Vítězové skupin postupovali dále do osmifinále. Ze základní skupiny se podařilo postoupit také hokejistům MBK Vyškov, když dokázali porazit Břeclav 2:0, Poděbrady 3:0 a s Mladou Boleslaví remizovali 3:3. „Klukům děkuji za obrovské nasazení a bojovnost. Publikum nás i přes nepříznivý stav fantasticky povzbuzovalo a strhlo tak celé mužstvo k maximálnímu výkonu. Nabídnutou šanci využil Vojta Kudlička a posunul nás mezi nasazené týmy. Postup ze skupiny je pro nás obrovským úspěchem,“ zhodnotil počáteční boje svých svěřenců domácí trenér Igor Apostolidis.

V sobotu bylo již na programu osmifinále, kde Vyškovanům los přisoudil slovenského soupeře v podobě Hoby Bratislava, se kterým se domácí znají z jihomoravské ligy. O výsledku tohoto utkání se rozhodovalo až v samotné závěrečné části poslední třetiny. Vyškov se ujal iniciativy a z Kudličkovy hokejky vzešel první gól. Bratislavu to vyburcovalo k tlaku na domácí brankoviště, ale Hasala všechny nebezpečné akce zneškodnil. V samotné koncovce ještě Vyškov zvýšil gólové skóre trestným střílením, které následovalo po faulu ze strany Slováků. Autorem branky byl opět Kudlička a konečný výsledek 2:0 zajistil Vyškovu postup do čtvrtfinále.

Že se minihokejisté MBK nakonec budou prát dokonce o třetí místo, asi nikdo nečekal, ale tento fakt se stal skutečností, když dokázali ve čtvrfinále porazit Žďár nad Sázavou. V tomto zápase skóroval dvěma brankami Kudlička a jednu přidal Mikeš a senzace byla na světě. V cestě za bronzem však Vyškovští narazili na těžkého soupeře z Letňan. Ten nedal domácím příliš velké šance na vítězství a přehrál domácí vysoko 1:11. Na hráčích už byla také znát únava třetího dne zaplněného zápasy.

Čtvrté místo však přineslo MBK velkou spokojenost. „Je to historický úspěch zdejšího mládežnického hokeje. Měli jsme příznivý los, na nejtěžší soupeře jsme narazili až na konci, kde se však projevila také únava. Postup do čtvrtfinále byla naše hranice. Pro nás byl stěžejní postup ze základní skupiny. Kluci dřeli a patří jim za to velký dík, gólmani odvedli skvělou práci a podrželi celý kolektiv. Na úspěch chceme navázat i v budoucnu,“ shrnul po turnaji sekretář klubu a jeden z pořadatelů Karel Gamba.

Vítězství dokázala, stejně jako vloni, obhájit Sparta Praha, na stříbro dosáhla Hockey talent academy. Celý hokejový turnaj provázela vysoká návštěvnost diváků, která přesahovala několik stovek hokejových fanoušků.