Vstup do soutěže se mladým hokejistům opravdu vydařil. Úvodní část duelu sice patřila Břeclavským, ale domácí brankář Gamba ukázal, že na jeho branku si jen tak někdo nepřijde. První gól se Vyškovanům podařil vstřelit v polovině úvodní části, což rozjásalo přítomné fanoušky.

Autorkou první střely byla Zemanová. První gól přidal domácím na bojovnosti a diváci mohli zhlédnout několik velice pěkných herních akcí. Rány Kudličky a Mikeše jen těsně minuly soupeřovu branku.

V závěrečné části utkání však na pilu začala tlačit Břeclav, dostávala se do šancí a domácí řádně podržel gólman Gamba. Autorem druhého a posledního gólu Vyškovských se stal Kudlička. Domácím hokejistům se tak podařilo ve svém prvním dnešním střetu porazit protivníka 2:0.

„Po oboustranně nervózním začátku jsme se chytili šťastnou úvodní brankou.Teprve potom z nás nervozita spadla a předvedli jsme pár pěkných akcí.Škoda,že tam některá z gólových příležitostí nespadla.

Soupeř se v závěru zvedl,ale naštěstí z toho vytěžil jen několik závarů před Gambovou brankou. Úvodní utkání jsme zvládli,děkujeme fantastickému publiku.To, jakou jsme dnes měli od fanoušků podporu jsem nikde nezažil. Patří jim velký dík,“ zhodnotil první dnešní duel asistent trenéra Jan Tobiáš.

Další dvě utkání čekají MBK Vyškov ještě dnes v podvečer s Poděbrady a Mladou Boleslaví.