Úvodní část letní přípravy považují Vyškované za úspěšnou. „Trenéři měli k dispozici velmi slušné podmínky a to jak na fotbalovém hřišti FK Rostex Vyškov, tak i na in-line ploše zimního stadionu. Toto bylo navíc proloženo jedenkrát týdně tréninkem na ledě v Brně,“ pochvaluje si Gamba.

Tréninky, které začaly po krátké přestávce v polovině května, se nesly ve znamení slušné účasti. „Navštěvovalo je v průměru kolem dvaceti dětí přípravky,“ řekl sekretář Gamba.

Mladí hráči vstřebávali tréninkové dávky zaměřené zejména na obratnost, rychlé starty, vnímavost hry a vytrvalost. Nechyběl ani fotbálek, nebo hokejbal na in-line ploše na závěr tréninku.

Vlastní tréninkový plán měli brankáři. V jeho rámci absolvovali i tři tréninky navíc na ledě zimního stadionu v Rosicích.

Po přestávce, již si hráči teď užívají, se celý tým znovu sejde 15. srpna na ledě rosického zimního stadionu, kde začne druhá fáze přípravy. „Ta už bude mít schéma utvořené kombinací led, tělocvična, led. Proloží ji soustředění mužstva v Neratovicích v týdnu mezi osmnáctým a čtyřiadvacátým srpnem,“ předjímá sekretář Gamba.

Kdo v současné době nezahálí, jsou trenéři. „Připravují přesný plán závěrečné přípravy a tréninkový plán soustředění s ohledem na to, jaká družstva budou v nadcházející sezoně ve Vyškově hrát,“ popsal Karel Gamba.

Soutěžní sezonu zahájí hokejisté letos již v polovině září, kdy se rozeběhne druhý ročník minulý rok úspěšné Jihomoravské ligy přípravek. Do té doby je však čeká ještě spousta dřiny na trénincích a několik předsezónních přípravných zápasů.