Ve druhé minutě sice Adam Vlček nastřelil tyčku blanenské branky, ale za další minutu už domácí prohrávali 0:2. Nejprve nebyli beci u mantinelu za brankou důslední a hosté šli po dvou rychlých přihrávkách před branku Markem Pilátem do vedení. Pár vteřin na to manipuloval brankář David Holub s pukem za brankou tak špatně, že po jeho ztrátě zasouval Tomáš Jílek kotouč do prázdné klece. „Měli jsme větší ambice a opravdu jsme si mysleli, že doma urveme všechny body. Bohužel byl to katastrofální začátek, kdy jsme jim darovali dvě branky. A pak jsme pořád jen něco doháněli. A když už jsme k tomu měli blízko, přišlo hloupé vyloučení za vyhrnutý dres a zase bylo všechno moc daleko,“ ulevil si po utkání kapitán sokolů Adam Kozel.

Stručně a dost přesně vystihl průběh utkání. Ve v podstatě vyrovnaném souboji si Dymaniters dvougólový náskok dokázali ohlídat. „Ty dva góly náš mančaft samozřejmě hodně povzbudily a uklidnily. Dva nula jsme vedli poprvé v letošní sezoně a navíc tak rychle,“ kvitoval „dárek“ trenér Dynamiters Martin Světlík.

Za stavu 1:2 ale Březina jeho týmu dost zatápěla, k její smůle ale tlak uťalo Kozlem zmíněné vyloučení Davida Vlčka. Ale aby jen to nestačilo, kanonýr zápasu Marek Pilát střelou do šibenice přesilovku využil.

TJ Sokol Březina – Dynamiters Blansko HK 2:5
Třetiny: 1:2, 0:1, 1:2. Branky: 15. Kozel (Nováček), 57. Dvořák (Nováček, Cívka) – 2. Pilát (Antoňů), 3. Jílek, 31. Pilát (Drenčko, Jílek), 50. Pilát, 59. Hanzlík. Rozhodčí: Grygera – Kozák, Zapletal. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 190.
Březina: Holub (Jakubčík) – Sedláček, Švejda, Štěrba, Vlček, Cívka, Křípal, Jirůšek – Buhaj, Kousalík, Hroudný, Kozel, Nováček, Dupljaku, Malíř, Dvořák, Konečný, Přibyl.
Blansko: Vlach – Sedláček, Hejduk, Pilát, Němec, Antoňů, Hanzlík – Král, Drenčko, Jílek, Antal, Šála.

Dynamiters mají potíže se sestavou a do Vyškova přijeli jen s jedenácti hráči do pole a bez náhradního brankáře. Přesto dokázali lépe prosadit svůj hokejovější herní styl i účinnější koncovku, než silovější Březina. Zhruba v polovině poslední části poskakoval puk na blanenské brankové čáře, ale z protiútoku Pilát dokonal svůj hattrick na 1:4. „Březina zase byla nepříjemným soupeřem. Rozhodlo to, že jsme dokázali hrát víc kolektivně. Naše vzájemné zápasy byly vždycky vyhrocené. I v okresním přeboru. Takže v závěru už jsme si museli dávat pozor, abychom to dohráli bez zranění. A můj hattrick? Hlavně musím poděkovat klukům, kteří mně to nachystali. To je z velké části i jejich práce,“ bránil se gratulacím ke třem zásahům „Pilník“ Pilát.

Snížení Filipa Dvořáka na 2:4 už historii zápasu změnit nemohlo, protože na led přineslo spíš nervozitu než, v případě domácích, potřebné cílené soustředění se dvougólové manko dohodit. „Vzhledem ke stavu mužstva, nemocným a pracovně zaneprázdněným hráčům, jsem měl před zápasem obavy, ale mančaft se semknul a nelehký zápas odbojoval. Ujistilo mě to v přesvědčení, že v kompletním složení můžeme úplně bez problémů hrát střed tabulky,“ chválil své svěřence Světlík.

Na střed určitě mají i březinští sokoli, ale i v tomto zápase poztráceli příliš mnoho sil hrou v oslabení. „My jsme mladí kluci a ještě nedávno jsme hráli za juniorky. Tam se hraje tvrdě a musím říct, že některé zákroky do těla, za které nás tady rozhodčí trestali, se tam nepískají. Navíc se změnilo pravidlo pozdního dohrání, což nám taky dělá problém. Ale určitě tam máme i velkou nekázeň, se kterou něco musíme udělat. Krajskou ligu si pořád osaháváme. Myslím, že ještě chvíli se budeme učit, ale že budeme hrát vyrovnané zápasy i s nejsilnějšími soupeři,“ věří kapitán sokolů.

Po pátém kole zůstává Sokol Březina na předposledním třináctém místě, Blansko po druhé výhře v řadě vykročilo do kýženého středu tabulky.