Březina je nováčkem soutěže jako okresní přeborník Blanenska, Minerva obhajuje krajský titul. „Emočně to ale nebylo tak vypjaté, jako proti Blansku. Byl to takový neoficiální hokejový Superpohár a jsme velice rádi že jsme obhájce titulu porazili. Je vidět, že se po počátečním otrkávání v soutěži už začínáme aklimatizovat,“ radoval se po utkání kapitán sokolů Adam Kozel.

Jako první musel zasahovat domácí brankář Patrik Jakubčík, hned z protiútoku si úspěšný zásah připsal i jeho protějšek Jaroslav Chvátal. Už úvodní minuty utkání tedy naznačily, že se bude na co dívat. A bylo.

V páté minutě tvrdě pálil Liridon Dupljaku, brankář Jaroslav Chvátal jeho ránu vyrazil, ale na opakovanou střelu už neměl nárok. Ve 14. minutě zakončil skvělou kombinaci prakticky do prázdné branky hostující Karel Benýšek. Pak šli hosté Lubošem Bednářem do vedení a zdálo se, že favorit dostal zápas pod kontrolu. Jenže ve dvacáté minutě se z těžkého úhlu přesně trefil Jan Boček a vyrovnávací gól „do šatny“ nečekanně zlomil odhodlání hostů.

Druhou třetinu prohráli 1:4. „Druhá třetina zápas rozhodla a já si nepamatuju, kdy naposledy jsme za třetinu dostali čtyři góly. Musí to být určitě víc než dva roky,“ ulevil si po nejšpatnější pasáži hry svých svěřenců v této sezoně trenér Minervy Svatopluk Vařeka.

Sokoli sice mají mladý tým, ale poslední část hry si zkušeně pohlídali. Včetně závěrečné power-play, kterou hosté pár vteřin hráli v pěti proti třem. „Nám sice chybělo pět klíčových hráčů, ale na to se nechci vymlouvat. Oni asi dali do hry víc toho srdíčka a bojovnosti. Prostě víc chtěli vyhrát. Kluky jsem upozorňoval, že je tady malé kluziště, kde se hrává otevřený hokej nahoru – dolů. Nerozhoduje ani tak technika, jako rychlost a častější střelba. Jenže my jsme přijeli jako profesoři a kombinace jsme chtěli tahat až do prázdné branky,“ komentoval Vařeka celkovou porážku.

Domácí tým takové starosti se složením mužstva neměl. Naopak. Letos poprvé nastoupil obránce Roman Foral a nová útočná akvizice Radek Nevřela. Do sestavy se vrátil centr první lajny Jan Boček. „Už před utkáním v Uničově jsme si řekli, že především musíme zlepšit disciplínu a nenechat se zbytečně vylučovat. Je vidět, že nám to prospívá. Myslím, že s Boskovicemi to byl jeden z našich nejhezčích zápasů. Takže je trochu škoda, že teď, když jsme v laufu, máme pauzu, protože utkání v Uherském Hradišti je odloženo. Ale na druhou stranu si všechno můžeme v klidu rozebrat. Pořád se za pochodu sehráváme a věřím, že budeme ještě lepší,“ zdůraznil Kozel.

Vyškovští hokejoví fandové mohou na Březinu chodit i proto, že v její sestavě jsou dva domácí odchovanci. Obránce Tomáš Štěrba a zmíněný brankář Jakubčík, který se vrátil z Uherského Hradiště. Přes pět obdržených gólů působil po utkání velmi spokojeným dojmem. „Důležitější je, že se vyhrálo. Už jsme na to čekali, jako na smilování. Kluci mě dnes hodně pomohli a co jsem viděl, nebo netečovali útočníci, to jsem chytil. Ale především to byl dobrý výkon celého mančaftu. Ukazuje se, že na silnější mužstva umíme zahrát líp, než s relativně slabšími. Takže doufám, že se od tohoto zápasu odpíchneme a dál už budeme vyhrávat pravidelně,“ řekl gólman, který do Březiny přestoupil z Uherského Hradiště.

TJ Sokol Březina – SK Minerva Boskovice 7:5

Třetiny: 2:2, 4:1, 1:2. Branky a nahrávky: 5. Dupljaku (Kozel, Kousalík), 20. Boček Jan, 23. Nevřela (Boček Miroslav), 25. Buhaj (Sedláček), 33. Vlček (Sedláček, Buhaj), 38. Boček Jan (Cívka), 54. Dupljaku (Kozel) – 14. Benýšek (Šmíd, Šebek), 18. Bednář (Maksa, Šebek), 28. Šmíd (Šebek), 47. Brabec (Šebek, Hnilička), 58. Maksa. Rozhodčí: Netopil – Chramosta, Kučera. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 210.

Březina: Jakubčík (Hynšt) – Cívka, Sedláček, Štěrba, Vlček, M. Boček, Foral – Budaj, Hroudný, J. Boček, Kozel, Dupljaku, Kousalík, Drahovzal, Nevřela, Konečný, Malíř.

Boskovice: Chvátal (33. T. Zrza) – Honzek, Maksa, Surý, Fabiánek, Brabec, Štancl – Benýšek, Václavík, Skácel, Šebek, Hnilička, Šmíd, Karný, Bednář, Pelikán.