Vítězný tým nepoznal hořkost porážky, zvítězil ve všech třech utkáních a potvrdil, že krátkodobé turnaje hrát umí. Loni totiž JIMI vyhrál i ESO Cup. „A to nám proti hobbyextralize chyběli čtyři hráči základní sestavy. Tyto turnaje nám prostě sedí a musím přiznat, že jsme měli i kus pověstného sportovního štěstíčka. To se nám v hobbyextralize vyhýbá. Nehrajeme tak špatně, ale nedáváme góly. Doufám, že nás první místo správně nakopne a umístění v lize zlepšíme. Mužstvo jsme nijak nedoplňovali a jsem rád, že kluci to vzali zodpovědně. Například naši střelci Buzrla a Ambroz dokonce kvůli turnaji trochu ošidili své školní povinnosti,“ pochvalovala si brankářská opora týmu vítězů Jiří Vinter. Jeho tým se tak kvalifikoval do vyškovského hokejového superpoháru, Double Winner, kde by se měl střetnout právě s vítězem základní části hobbyextraligy.

Turnaj hrálo šest týmů, vesměs účastníků hobbyextraligy. „Je to jakýsi doplněk právě hobbyextraligy, zpestření sezony. Myslím, že pořadatelsky se turnaj vydařil na jedničku. Po celý den se bylo na co dívat nejen na ledě, ale i v hledišti, jídla a pití bylo do sytosti a tak si hokejový svátek nezávodních hráčů pochvalovali hráči všech mužstev,“ poznamenal člen organizačního štábu a brankář pořádajícího týmu HSK Karel Gamba.

Jak už to u podobných akcí bývá zvykem, papírové předpoklady vzaly za své. Pirátskou dýku vybojoval v hobbyextralize trápící se celek HC JIMI a o bronz překvapivě bojoval v hobbyextralize zatím beznadějně poslední celek HSK Vyškov. Překvapením je až pátá příčka vyškovského Respona.

Regionální pohár O pirátskou dýku

Sk. A: HSK Vyškov – Respono Vyškov 4:2, JIMI Vyškov – HSK 8:3, Respono – JIMI Vyškov 2:3.

Sk. B: Staeg – Wild Bruins 1:3, Wild Bruins – Melody Wasps 2:1, Melody Wasps – HC Staeg 3:6.

O 5.místo: Respono – Melody Wasps 2:1.

O 3.místo: Staeg – HSK 6:0 (0:0), Přibyl 2, Kotas, Šmerda, Prachař, Kučera.

Finále: JIMI Vyškov – Wild Bruins 4:2 (4:0), R. Polák 2, Klvač, Synek – Surynek 2.