Pochvaluje si ho třeba malá hokejistka Eva Pourová. „Moc se mi líbí. V Blansku ani v Prostějově, kam jsme doteď dojížděli, tak hezký nemají,“ hodnotí dívka z Pustiměře.

Šedobílou barvu konstrukce a ledu oživují sedadla pěti výrazných barev a stydět se Vyškov nemusí ani za zázemí pro hráče. Šaten je osmnáct, stejně jako celý stadion jsou velmi moderní. Navíc každá nese jméno města, v němž se čeští sportovci zapsali do dějin, a je laděná do určité barvy.

Třeba patnáctka je dozelena a název jí dal Petrohrad. „Pojmenování je po ruském městě, kde čeští hokejisté získali titul mistrů světa v ledním hokeji roku 2000,“ stojí na panelu před kabinou.

Čtrnáctka, Vyškov, je modrá a má sloužit A družstvu hokejistů. Nechybí ani Nagano, Stockholm nebo Praha. Stěny oživují fotografie měst.

Spokojeně se tváří i vedení klubu a trenéři. „Na to, za jak krátkou dobu ho stihli postavit, je to celé perfektní. Termín se splnil, mládež zase má kde trénovat. Led je úžasný,“ hodnotí po necelé hodině prvního tréninku trenér třetí třídy bruslařského klubu Ondřej Dufek.

Starý stadion měl podle svých slov moc rád. „Ale byl za hranicí životnosti,“ konstatuje. Doufá, že mládež, kterou se jim v novém podaří vychovat, se na stadion bude ráda vracet.

Členů mají dost, jak říká předseda klubu Luděk Pour. A nepotvrdily se ani loňské obavy z toho, že jim mládež uteče. „Vydrželi jsme, nikdo neodešel. Naopak se přidaly i jiné děti, třeba z Brna,“ říká s tím, že kdo chce začít s bruslením, má dveře zimního stadionu otevřené.

„Budeme pokračovat v sobotním Bruslení se starostou, které je zdarma a jsou na něm k dispozici i trenéři. Naším cílem je zpřístupnit bruslení všem,“ vzkazuje Pour.

I ředitel stadionu Aleš Křetinský ujišťuje, že veřejnost bude mít dostatek prostoru pro bruslení. Poprvé se jí stadion otevře pátého prosince. V plánu je i prohlídka zázemí sportovců. „Běžně se tam ale lidé nedostanou, nebylo by to vhodné,“ uzavírá Křetínský.

VÍC SI PŘEČTETE V PONDĚLNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ VYŠKOVSKÉHO DENÍKU ROVNOST