Dobrým výsledkem, a nemusí to být přímo vítězství, mohou soupeřům sdělit, že už nejsou tím nesourodým souborem z počátku sezony, kdy se mužstvo dávalo do kupy prakticky z ničeho. I před nedělním předposledním zápasem základní části soutěže ale zůstává otázkou, v jakém složení družstvo nastoupí. Poslední zápasy odtáhly jen dvě pětky a jeden hráč v poli navíc. Nyní by snad mohla být situace lepší, ale trenér Igor Apostolidis počítá spíše s horší variantou.

„V týdnu se na trénincích sice objevilo několik dlouhodobých marodů, ale raději počítám s tím horším. Tedy, že budeme hrát ve stejné sestavě jako v předchozích zápasech. Koneckonců vítězná sestava se nemění,“ řekl trenér.

Určitě nebude hrát distancovaný Zdeněk Němec. Z plejády marodů má do sestavy asi nejblíže Radim Špondr. Na začátku prosince v utkání v Brně s Kometou Úvoz šel do střely, ale ta mu zle pochroumala kotník. Od té doby naskočil jen do zápasu ve Velkém Meziříčí, ale další zápasy už opět vypustil.

„Ve Velkém Meziříčí jsem to byl vyzkoušet a myslel jsem si, že to půjde. Jenže to bylo špatné a utkání jsem mohl jen odjezdit. Proto jsem následující zápasy raději vynechal. Teď se ale už cítím stoprocentně v pořádku a věřím, že mužstvu proti lídrovi tabulky pomůžu. A docela se těším. Klukům to teď hodně šlo, i když hráli v minimálním počtu. Doufám, že do konce soutěže se po zranění vrátí i ostatní kluci a pokusíme s překvapit,“ řekl někdejší kapitán mužstva Špondr.

Moravské Budějovice sice vedou tabulku, ale Svišti na ně mají docela příjemné vzpomínky. Doma s nimi v první polovině základní části překvapivě remizovali. Takže nyní nepojedou na Vysočinu s roztřesenýma nohama. Naopak.

„Dvě vítězství na ledech soupeřů jsou tou nejlepší vzpruhou. Je vidět, že můžeme hrát rovnocenné partie s každým. Nakonec i s Budějovicemi jsme doma remizovali. Ale musím připomenout, že to bylo za jiných poměrů. Naše mužstvo tehdy bylo úplně nové, hosté nás určitě podcenili. To nyní asi neudělají, ale my jsme už sebevědomější a hlavně sehranější,“ věří si Apostolidis.

Podle něho není třeba o vysokých kvalitách soupeře pochybovat, protože má zkušený tým, v němž působí řada hokejistů, kteří prošli vyššími soutěžemi, včetně nejvyšší. Nejvíce je jich z Třebíče, která hraje první ligu, ale i ze Znojma, které má za sebou nedávnou extraligovou minulost. A skutečnost, že trenérem mužstva je známý bouřlivák, ale hlavně kanonýr a někdejší československý a český reprezentant Oldřich Válek, vizitku soupeře samozřejmě jen vylepšuje. „Bodík by byl velice dobrý,“ zamyslel se a konstatoval Apostolidis.

Po utkání s Moravskými Budějovicemi a následném domácím zápase s Kometou Úvoz se uzavře základní část soutěže. Svišti budou hrát základní kolo play off. S kým se utkají o semifinále, není jisté, protože si mohou vybojovat osmou příčku, ale také ještě mohou skončit poslední.