Uherské Hradiště je dokonce první v tabulce, když dosud neokusilo hořkost porážky a ztratilo jen tři body za remízy. Loňský vítěz přeboru Zlínského kraje Svišťům v prvním utkání nastřílel deset gólů, ale hosté tehdy dokázali čtyřmi kontrovat. Jenže tehdy byl Vyškov kompletní. V současné době chybí řada hráčů pro zranění a bohužel i pro disciplinární tresty. Přičemž vesměs jde o hráče základní sestavy.

,,Vysoká porážka v Brodě byla odrazem toho, v jaké situaci jsme. Kompletní jsme byli snad jen dvakrát za sezonu a nyní máme marodku obrovskou. Snad se dá do pořádku alespoň útočník Němec, v letošním roce již určitě nenastoupí Mikeš s Moučkou. Otazník je i nad další řadou nemocných či zraněných hráčů,“ vypočítal manažer a sekretář klubu Karel Gamba.

Přesto by Vyškov nemusel k odvetě na vlastním ledě vyjet s přehnaným respektem. Doma hraje o hodně líp, hráči si více dovolí.

„Kdo vlastně bude k dispozici, to se dovím až těsně před zápasem. Ale počítám s tím, že nás bude stejně málo jako v Uherském Brodě. V každém případě se ale předem nevzdáváme. Do utkání vstoupíme s cílem odehrát jej co nejlépe. Je to poslední utkání v tomto roce a musíme na ledě ukázat maximální nasazení a bojovnost. Nemůže se zopakovat výkon, podobný tomu v minulém týdnu. Domácí fanoušci si to nezaslouží,“ naznačil trenér Igor Apostolidis, že akcie jsou tentokrát jednoznačně na straně hostů.

Jejich kouč Petr Sakrajda se sice označení favoritem zápasu nebrání, ale komentoval je velmi diplomaticky. „Ano, papírovým favoritem asi jsme, ale realita někdy bývá jiná. Zdůrazňuji hráčům, že nikoho nesmí podcenit, tedy ani Vyškov. Koneckonců celá soutěž je velmi vyrovnaná a podcenění kohokoliv by se nám nemuselo vyplatit. Musíme hrát zcela soustředěně, nedělat chyby vzadu a prosadit se vlastním hokejem,“ řekl Sakrajda.

Vyškovský manažer Gamba ovšem v uherskohradiš­ťských hokejových kuloárech zaslechl odvážnější plány. ,,Nic jiného než vítězství z Vyškova nebereme. Jakákoli ztráta by byla pro nás zklamáním. Víme sice, že Vyškov remizoval doma s Moravskými Budějovicemi a v utkání prý hrál velmi dobře, ale my podobné překvapení v žádném případě nedopustíme,“ citoval Gamba jednoho z uherskohradiš­ťských funkcionářů.

I z těchto slov je jasné, že Sviště čeká náročný zápas. Manažer Gamba i kouč Apostolidis věří, že jim opět pomohou hlasivky skvělého domácího publika.