Navzdory náznakům, že by do Boskovic už mohli jet v lepším složení, vyjelo i na boskovický led opět jen už obvyklé torzo mužstva.

Přesto, že po většinu utkání měla Minerva převahu, branky po dvě třetiny stříleli především hosté. Už na začátku utkání zmrazil domácí plány mladý Hedvik, který využil svoji první šanci v utkání. Dobeš mu předložil puk na zlatém podnose a mladičký střelec věděl, co s ním udělat. Ani na druhý gól hostující fanoušci dlouho nečekali. Janků přestál malý závar domácích ve snaze ihned vyrovnat, domácí špatně a velmi dlouho střídali a toho využil rychlík Mikeš. Jenže Minerva brzo kontrovala.V deváté minutě domácí první útok rozebral hostující obranu a ve snaze obranného zákroku se Svišti dopustili přestupku. Avizovanou početní výhodu domácí využili. Jenže Svišti už nejsou tím odevzdaným týmem z úvodu soutěže a obdržená branka je nepoložila. Naopak z dobré defenzívy mohli sami znova udeřit. Jenže v šestnácté minutě Horáček se Šebelou trefili jen tyče domácí branky. Co se nepovedlo v závěru první třetiny, přišlo na začátku druhé. Němec přihrával na rozjetého Mikeše a ten překvapil Hrachovinu. Třetina se podobala první. Domácí snížili a měli převahu, ale góly zase dával Vyškov.

Velká bitva gradovala v poslední třetině. Pět minut před koncem Boskovičtí snížili na rozdíl jediného gólu a Svišti museli čelit obrovskému závěrečnému tlaku, který zvýraznilo vyloučení Šebely a závěrečná power play domácích. Janků však i tentokrát chytal výtečně a veškeré naděje domácích pohřbil přesným vyhozením do prázdné branky Václav Lošek.

„Na Boskovice jsme si věřili a jsem rád, že to hráči dokázali přenést i na led. Jsem nadmíru spokojený. Toto jsou právě ty body navíc, které jsme potřebovali uhrát. Ani ne tak pro pořadí v tabulce, ale spíš pro sebevědomí družstva,“ zdůraznil trenér týmu Igor Apostolidis.

Krajská liga
Boskovice – MBK Svišť Vyškov 4:6 (1:3, 1:2, 2:1)
Branky Vyškova: 3. Hedvik, 7. Dobeš, 17 . Mikeš, 34. a 39. Horáček, 60. Lošek. Vyloučení: 3:7, využití: 1:0. Střely: 37:23. Diváků: 250.
MBK Vyškov: Janků (Peč) – Tománek, Lošek, Provazník, Hudeček – L. Skácel, R. Němec, Šebela – Mikeš, Dobeš, Horáček – Hedvik.