Tříbodový plán, s nímž trenér Igor Apostolidis vystřídal u kormidla hokejových Svišťů Vyškov Zdeňka Valoška, se málem podařilo splnit. Po čtvrteční remíze doma s favorizovanými Moravskými Budějovicemi přivezli bod z brněnské haly na Úvoze, kde hraje Kometa Úvoz. Mnoho nechybělo, aby získali oba.

To by ale museli udržet na uzdě své nervy, byť se na některé verdikty rozhodčího Paulíka mohli zlobit oprávněně, protože šly většinou na jejich úkor. „Není normální, aby poměr vyloučených byl takový, jak nakonec je. Dostali jsme 151 trestných minut a je štěstí, že se zápas vůbec dohrál,“ komentoval nepřesné verdikty rozhodčího sekretář klubu Karel Gamba.

Domácí byli vysokým favoritem zápasu. Nejen pro postavení v tabulce. V létě ve dvou přípravných zápasech Sviště smetli 8:1 a 7:2. Podle toho i zápas začal. Domácí rychle kombinovali a Svišti tři minuty nevěděli kam dřív skočit. Naštěstí ale pak rychle našli protihru a nebezpečnými brejky se dostávali do šancí.

V páté minutě ještě domácí brankář Vrba Dobešův nájezd zastavil, ale o půl minuty později už Horáčkova střela skončila za jeho zády. Obě mužstva reagovala tak, že padl gól, a k údivu všech nebyl uznán. Kometa šla do vedení v jedenácté minutě zkušeným Roupcem. Vyrovnat mohl o čtyři minuty později Šebela, ale po sóle vystřelil do brankáře. Hra byla vyrovnaná, jenže domácí měli více štěstí a ve 14. minutě prošla do sítě Jedličkova střela od modré čáry. Prakticky z protiútoku byl v šanci Skácel, ale proti Vrbovi neuspěl.

Do druhé třetiny vstoupili Svišti oslabeni o vyloučeného Hedvika. Kometa je zamkla před brankou, ale hned první brejk hosté proměnili Šebelou. Ještě v oslabení. Pak mohli několikrát vyrovnat, jenže místo toho po chybě inkasovali. „Zapomenutý“ puk napálil zblízka do sítě Šťastný. Jestliže už před tím měl Paulík přísnější metr na hosty, pak v sedmadvacáté minutě dokonale využil jejich protestů a uděloval osobní desetiminutové tresty a vyloučení do konce utkání. To postihlo Horáčka a Zdeňka Němce. „Rozhodčí to nezvládl, ale i my si budeme muset s hráči promluvit o disciplíně. Měli by se víc ovládat,“ konstatoval Gamba.

Hokejovou bitvu se vším všudy absolvovali Svišti Vyškov na ledě Komety Úvoz.

Svišti se téměř přestěhovali ze střídačky na trestnou lavici, ale hlavně hokej se nadlouho vytratil z ledu. Hosté hráli nepřetržitě pět minut a čtyřicet vteřin v oslabení tři proti pěti, ale uhráli ho bez úhony. Do poslední části už měl Apostolidis k dispozici jen dvě pětky. Svišti sice byli nervózní, ale už se více věnovali hokeji a zaslouženě vyrovnali. Jejich závěrečný nápor umocnila přesilovka od 58. minuty, když byl vyloučen domácí Jedlička. Bohužel nevyužitá. Kometu podržel brankář Vrba zejména při střele Jaroslava Skácela.

„Utekl nám začátek utkání a obě branky byly velice laciné. Bylo tam moc nedisciplinovanosti, i když vyplývala z dění na ledě. Získaný bod byl vykoupen velice draze, dvěma vyloučeními do konce zápasu a dvěma zraněnými hráči. Za maximální nasazení a bojovnost musím poděkovat těm osmi hráčům, co zápas dohráli,“ řekl k zápasu trenér Apostolidis.

Tímto zápasem byla zakončena první polovina základní části soutěže. Svišti jsou se čtyřmi body na devátém místě tabulky. Apostolidis si myslí, že druhá polovina bude výsledkově lepší.
„Mužstvo se tvořilo za pochodu a vlastně se stále ještě sehrává. V několika zápasech jsme platili nováčkovskou daň. Věřím, že druhá polovina bude lepší a že uhrajeme i více bodů,“ shrnul trenér.

Kometa Úvoz Brno 3:3 MBK Vyškov

Třetiny: 2:0, 1:1, 0:2.
Branky: 8. Roupec, 14. Jedlička, 26. Šťastný – 22. Šebela, 48. Tobiáš, 56. J. Skácel.

MBK Svišť Vyškov: Janků – Špondr, Z. Němec, Lošek, Florián, Tománek, Provazník – Dobeš, Horáček, Mikeš – J. Skácel, Hedvik, L. Skácel – Šebela, Hökl, Tobiáš – R. Němec.

Kometa Úvoz Brno: Vrba – Z. Surý, Novák, Trnka, Kubeš, Polanský, Hájek, Jedlička – Roupec, Bednář, Krejčí – Hunař, Krobauer, J. Surý – Šťastný, Kolečkář, Sedláček – Kundela.

Rozhodčí: Paulík – Linhart, Vašíček. Diváci: 102.

Krajská liga mužů: HC Kometa Úvoz Brno – MBK Svišť Vyškov


4:15 Richard Němec inkasuje úder do hlavy a zápas pro něho prakticky končí. Zákrok není posouzen jako nedovolený.

4.40 První hrozba Svišťů, ale brankář Vrba Dobešovu kulišárnu za brankou vystihl.

5.10 Horáčkova rána končí ve Vrbově síti, ale rozhodčí váhavě rozpažuje. Ani domácí neví proč.

7.03 1:0 – Roupec. Nejzkušenější domácí hráč objel branku a Janků se nestačil přemístit k druhé tyči.

11.08 Šebela jede sám na Vrbu, který dobře vykryl střelecký úhel a střelu vyrazil.

11.59 Na trestné lavici sedí Špondr a Zdeněk Němec. První přesilovku 5 na 3 dlouhou minutu a třicet vteřin hosté ubránili.

13.15 2:0 – Jedlička. Rychlá kombinační akce Komety a Jedlička zblízka trefuje k tyči.

15.28 Horáček jede sám na Vrbu, ale blafák nedotáhl do konce. Místo gólu jde Zdeněk Němec na trestnou lavici za krosček.

21.17 2:1 – Šebela. Vyškov je ve čtyřech, ale dokáže vytvořit závar před Vrbou a Šebela pohotově zasouvá.

24:41 Nováček ve vyškovském dresu Provazník ujel všem, ale střelu z úhlu opět Vrba vyráží.

25.48 3:1 – Šťastný. Domácího Hájka vyškovská obrana oddělila od puku, který zůstal ležet mezi kruhy. Nejdřív to zjistil Šťastný, práskl do něj a
skončil v síti.

26:19 Trnka spadl na modré čáře a Horáček měl volnou cestu k brance. Vrba ale zase dobře vyjel a šanci zmařil.

27.00 Za hákování jde na hanbu Tobiáš. Začíná dlouhé, skoro desetiminutové, oslabení Vyškova.

28.35 Po zbytečné „potyčce“ se sudím končí zápas pro Horáčka a Zdeňka Němce. Domácí začínají přesilovku pět na tři, která potrvá pět minut a čtyřicet vteřin.

34.43 Vyškov je zase ve třech a zase se dokáže ubránit. Celých 56 vteřin.

34.43 Dobeš hákování a Hedvik nesportovní chování a Svišti jsou na ledě zase jen tři.

42.12 Zdálky to vypadá na gól, ale střela Jaroslava Skácela jen rozvlnila boční síť.

47.22 3:2 – Tobiáš. Svišti tlačí Kometu a Tobiáš ze skrumáže doklepne puk za Vrbova záda.

53.39 Zase ve třech, když ven šel Provazník.

54.07 Kompenzací zavánějící vyloučení domácího Nováka za nafilmovaný pád.

54.22 Dvě minuty pro domácího Hájka a konečně i Svišti hrají v pěti proti třem a přesilovku dokáží využít.

55.55 3:3 – R. Skácel. Dvojnásobná přesilovka se musí proměnit, Roman Skácel střelou po ledě vyrovnává.

57.47 Svišti hrají přesilovku. Jaroslav Skácel střílí dobře, ale Vrba stačí puk vykopnout.