Takové prozatím bývají až na jednu čestnou výjimku sobotní večery na vyškovském zimním stadionu, když hráči MBK hrají doma. V krajské lize jižní Moravy a Zlína se zatím Svišti radovali z výhry jen jednou a doufali, že tento víkend si připíšou druhý zářez do kolonky výhry. Jenže proti byly jejich trestuhodné chyby při rozehrávce, nedostatek důrazu, kombinace a nezkrocené nervové soustavy některých z nich. V neposlední řadě se o prohru domácích přičinili i hosté z Boskovic.

První třetina nepřinesla Svišťům pranic dobrého. Nabuzení domácí rozehráli s Boskovicemi otevřenou partii, ovšem bez využití svých šancí a hlavně s jedním úsekem, spadajícím z jejich pohledu spíše do oboru Alfreda Hitchcocka. Za necelé dvě minuty vytahoval brankář Janků puk ze své sítě hned třikrát, když první dva boskovické zásahy dělilo jen šestnáct vteřin. Výmluvný byl i třetí gól, kde se od červené čáry dostal samostatnou akcí lehce k zakončení Komínek a v klidu zavěsil. „Moc špatný začátek, je těžké pak dotahovat. Naším kamenem úrazu je neproměňování šancí, zatímco Boskovicím to tam prostě třikrát za sebou spadlo,“ litoval po utkání nový trenér domácích Igor Apostolidis, který vedl v pozici hlavního kouče celek premiérově.

Náladu diváků na bodu mrazu rozehřál úvod druhé třetiny. Mohly za to dva slepené góly v šestadvacáté minutě. Nejprve se po sérii střel dostal k zakončení v blízkosti branky Moučka a bekhendem potupil hostujícího gólmana Vlacha průstřelem mezi nohy, hned po rozehrání vystřelil nepříliš tvrdě Mikeš a rozhozený Vlach nebyl připraven. „Nebylo to podcenění, jak se nám v první třetině podařilo dát rychlé góly, tak jsme je ve druhé dostali. Zvlášť ten druhý byl nešťastný, trošku chyba brankáře. Vyškov jsme tak dostali do hry a už to byl vyrovnaný zápas,“ zmínil hostující lodivod Rudolf Krupička. Uklidnil ho ale po chvíli častý problém vyškovských borců jménem zbytečné fauly.

Pár kontroverzních výroků hlavního rozhodčího přiostřilo hru na obou stranách, ovšem domácí si pomáhali očividnými fauly. V oslabení o jednoho muže neudržel nervy na uzdě kapitán Špondr, domácí šli do třech a to vedoucí tým trestal. Maksa si dvakrát na modré vyměnil puk se Světlíkem a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. „To si nemůžeme dovolit. Nedisciplinovanost některých hráčů je velká, jsou z toho vyloučení a často končí gólem,“ poznamenal Apostolidis.

Poslední dvacetiminutovka se pak nesla ve znamení vyškovské snahy ještě něco se zápasem udělat. Jenže pokulhávala kombinace a klid v zakončení. Co ale nechybělo, byly defenzivní kiksy a několikrát se musel při likvidaci samostatných nájezdů vytáhnout strážce vyškovské branky Janků. Vyškovští vykřesali jiskru naděje na bod čtyři minuty před koncem, kdy Dobeš zakončil brejk tři na dva střelou ke vzdálenější tyči a uspěl.

Vše pak rozhodly dva fakty. Střelecké selhání autora třetího domácího úspěchu, když nedal tutovku z blízka už před ležícím brankářem, a nepovedený pokus o powerplay. „Signalizovali jsme brankáři jeho odchod na střídačku, ale šel až na poslední chvíli, a to už jsme ztratili puk,“ uvedl kouč. Janků se nedostal ani na modrou čáru a pětatřicet sekund před koncem potvrdil boskovickou výhru 5:3 Světlík. „Hráčům se nedá odepřít bojovnost, snaha o vítězství, ale přetrvávají zásadní chyby. Disciplína a neproměňování šancí. Je to zklamání,“ ohodnotil poražený trenér.

Druhá strana měla úsměv na rtech. „Přiznám, nic jiného než výhru bych tady nebral. Slyšeli jsme, že domácí mluvili před utkáním stejně, i proto jsem rád, že jsme to zvládli. Musím ale říct, že to byl z mého pohledu vyrovnaný zápas,“ uzavřel boskovický Krupička.