Jeden ze zápasů fotbalové I. A třídy se odehraje také na slavkovském hřišti. Domácí se po delší době opět utkají s celkem Tvrdonic. Kdo si připíše další tři body do tabulky, ukáže dnešní odpolední duel.

Slavkovští tedy mohou využít výhody domácího hřiště a pokusit se vylepšit své předposlední místo v tabulce. V letošní sezoně se klubu příliš nedaří a výhru by potřeboval jako sůl. Po jedenácti odehraných kolech má na kontě zatím pouze dvě výhry, tři remízy a prohrané zápasy dosahují čísla šest. V posledním střetu podlehli Slavkovští Šardicím 1:2, když autorem jejich jediného gólu se stal útočník Oldřich Strnad.

„Nyní už v podstatě bojujeme o záchranu v soutěži a musíme doma vyhrát. Nastoupíme ve stejné sestavě jako v Šardicích. Dlouhodobé zranění trápí akorát Žižlavského,“ nechal se před utkáním slyšet slavkovský trenér Rudolf Skarka.

Tým Tvrdonic je na tom podstatně lépe. Také třikrát remizoval, ale už šestkrát vyhrál. „Nějak speciálně jsme se proti Slavkovu nepřipravovali, ale chceme uhrát alespoň bod. Možná budeme v oslabení kvůli studijním povinnostem některých hráčů, uvidíme,“ informoval kouč hostů Petr Balga. Tvrdoničtí fotbalisté chtějí pokračovat ve vítězném tažení posledních zápasů a jsou pro sobotní duel favority.

V loňské sezoně se obě mužstva setkala ve vzájemných zápasech. První střet skončil remízou, ve druhém zvítězily Tvrdonice. Slavkovští se budou opírat o výhodu domácího hřiště a vůli psychicky se zvednout. O tom, jak se domácím nakonec povede, rozhodne dnešní klání. Úvodní výkop se plánuje na dvě hodiny odpoledne.