Odstartoval včera a pokračuje dnes souboji v základních skupinách. Odpoledne je na programu osmifinále.

Po včerejším dopoledním vítězném úvodním duelu, který sehráli hráči MBK Vyškov proti Břeclavi, nastoupili v podvečer ještě proti dalším dvěma celkům základní skupiny, a to sice Poděbradům a Mladé Boleslavi.

Ve svém druhém utkání narazili na Poděbrady, a i v tomto střetu dokázali využít domácí prostředí. Přes opatrný začátek se v úvodní části hry dokázal prosadit Kudlička a domácí poprvé skórovali. To byl signál pro poděbradského soupeře, který začal vyvíjet velkou aktivitu a tlačit na Vyškovany. Hosty však dokázal zastavit svými zákroky domácí gólman Hasala. V poslední desetiminutovce, kdy se Poděbradům nepodařily proměnit vyložené šance, pojistil výhru Vyškova ještě Mikeš a znovu Kudlička. Stav 3:0 pro MBK Vyškov. „Bylo to velmi podobné utkání tomu předešlému. Měli jsme spoustu vyložených šancí, ale vstřelit branku je pro nás dost těžkým úkolem. Po úvodní brance jsme se snažili vedení pojistit, ale soupeř zrychlil pohyb a vytvořil si prostor pro střelbu.V závěrečné třetině po druhé brance to z kluků definitivně spadlo a utkání jsme dotlačili do vítězného konce. Stejně jako Adama Gambu,tak i Marka Hasalu chválím za vychytanou nulu a děkujeme opět za přízeň diváků, kteří vytvořili výbornou atmosféru. Nyní nás čeká favorit skupiny, můžeme hrát uvolněně a večerní zápas si užít,“ zhodnotil výkon svých svěřenců trenér Igor Apostolidis.

Posledním pátečním soupeřem byla pro vyškovské hokejisty Mladá Boleslav. S favoritem skupiny dokázali domácí svést vyrovnaný souboj. Mladá Boleslav byla v první i druhé třetině ve hře výraznější a domácí se po celou dobu spíše bránili. Jako první se vedení ujal soupeř brankou Stehlíka. Vyškov však dokázal díky Kudličkovi srovnat. Záhy však do vyškovské branky zasvištěly další dvě střely z mladoboleslavských hokejek a stav utkání byl 1:3. Pro Vyškov už to vypadalo, že jejich poslední výstup skončí prohrou, ale díky soupeřovým faulům domácí dvakrát využili trestného střílení a opět Kudlička obě rány proměnil a bylo vyrovnáno na 3:3. „Klukům děkuji za obrovské nasazení a bojovnost. Vynikající publikum nás i přes nepříznivý stav fantasticky povzbuzovalo a strhlo tak celé mužstvo k maximálnímu výkonu. Dál jsme dřeli a bojovali o co nejlepší výsledek. Po snížení na 2:3 nás k závěrečné zteči hnalo publikum. Nabídnutou šanci využil Vojta Kudlička a posunul nás mezi nasazené týmy. Postup ze skupiny je už pro nás obrovským úspěchem a vše co by se mělo podařit v sobotu odpoledne je již něco navíc,“ zhodnotil spokojeně poslední souboj domácí trenér Apostolidis.

Hokejisté Vyškova si svými pátečními výkony zajistili postup z druhého místa základní skupiny do dnešního osmifinále. Soupeře jim určí los, začátek utkání je stanovený na patnáctou hodinu.

Autorka: Sylva Zbytková