Start sezony začal pro budoucí mládežnické kategorie už vloni v květnu, kdy začaly s tréninkem jak ve vyškovském fotbalovém areálu, tak i na ledě v brněnských Lužánkách. Brzy se však přesunuli na domácí stadion a ovládli jeho in-line plochu. Dokud nebyl ještě ve vyškovském sportovišti led, využívali malí hokejisté ledové plochy v Rosicích. „Ještě v průběhu letní přípravy se vlastně nevědělo, které soutěže se v sezoně budou hrát, a hráčský kádr se doplňoval postupně,“ popsal začátky sekretář klubu Karel Gamba.

První výsledky ze soutěží byly velmi nerovnoměrné. Střídaly se vysoké výhry s velkými porážkami. Úvod sezony se vydařil jen nejmladší minihokejové přípravce v Jihomoravské lize. „Kádr starší přípravky i čtvrté třídy se prakticky skládal za pochodu. Pak přišly výhry jako na houpačce. Mladší přípravka pravidelně v soutěžích střídala výhry i porážky, starší přípravka slabší soupeře vysoko deklasovala, ale neodpouštěla si nejen na úvod zbytečné porážky, ať už podceněním soupeře či špatným vstupem do utkání,“ popsal soutěžní začátky Gamba.

Přišla však i herní krize. Jako první zasáhla čtvrté třídy hrající v krajském přeboru a projevila se šesti porážkami v řadě a pro Vyškov to znamenalo více než měsíční okupaci dna tabulky. Také skupiny hrající v Jihomoravské lize se v závěru roku potýkaly se špatnými výsledky. Zlom nastal po Novém roce, kdy se vzpamatovaly jak čtvrté třídy, tak i mladší přípravky. Vrcholem pro minihokejisty byla vyškovská březnová Grand prix, kde zazářila minihokejová přípravka druhých tříd. V nabitém poli těch nejlepších klubů se Vyškovu podařilo prodrat až do semifinále a bronzové medaile z tohoto turnaje byly pro Vyškovany historickým úspěchem. „Pro vyškovský hokej to byla velice vydařená sezona. V závěru sezony se nám znamenitě dařilo doma i na posledním turnaji v Praze a také ve finále Jihomoravské ligy přípravek,“ zhodnotil končící sezonu jeden z trenérů Jan Tobiáš.

A co čeká mládežnické hokejisty v nadcházejících dnech, kdy za okny svítí slunce? Mohlo by se zdát, že na dlouho nic, ale opak je pravdou. Po měsíčním odpočinku naskočí zase do tréninkového kolotoče. „Třetího května se vrhneme na letní přípravu. Třikrát týdně budeme střídat tělocvičnu s fotbalovým hřištěm, čímž chceme zvyšovat fyzickou kondici. Na led se chystáme začátkem srpna, také nás ještě čekají soustředění v Neratovicích a Blansku, kde budeme na ledě každý den,“ nastínil následující činnost minihokejistů Tobiáš.

Do minimálně stejně úspěšné sezony se chystá Městský bruslařský klub vykročit i v té následující, což však bude úkol nelehký, a zase o něco výš povytáhnout mládežnícký hokej a s ním spojené dění na vyškovském stadionu.

Výsledky hokejové sezony
MBK Vyškov 2008/2009

KP 4. tříd jižní Moravy a Vysočiny
1. Žďár nad Sázavou, 2. Kometa Group, 3. Kometa Úvoz, … 11. Vyškov

Jihomoravská soutěž v minihokeji 2. a 3. tříd

Kategorie A: 1. Znojmo, 2. Kometa Brno, 3. Kometa Group, 4. Břeclav, 5. Vyškov
Kategorie C: 1. Rosice, 2. Blansko, 3. Vyškov

Jihomoravská liga starších přípravek:

1. Vyškov, 2. Bratislava, 3. Boskovice

Jihomoravská liga mladších přípravek

1. Velká Bíteš, 2. Vyškov, 3. Bratislava

zdroj: www.hokej–mbk.cz