DISKUTOVAT MŮŽETE DOLE POD ČLÁNKEM

Pro velký zájem o účast na turnaji ze strany klubů pořadatelé rozšířili počet startujících na čtyřiadvacet. Zúčastněné celky budou od pátku až do neděle bojovat o vítězný mistrovský titul. „Stejně jako vloni, tak i letos byl o turnaj obrovský zájem. Během několika dní byl beznadějně obsazený i přes to, že jsme navýšili počet startujících družstev,“ uvedl jeden z pořadatelů Karel Gamba. Vyškov navštíví zástupci měst, která jsou s hokejem neodmyslitelně spojená. Mezi ně patří Pardubice, Mladá Boleslav, pražské celky Slavie a Sparty, která je loňským vítězem turnaje, nebude chybět ani brněnská Kometa. Ze zahraničí přijedou vídeňští Tygři a dvě bratislavská družstva.

Samotný začátek soutěže bude patřit jednotlivým duelům, které přihlášené celky sehrají v šesti základních skupinách po čtyřech. Domácí MBK Vyškov je ve skupině D společně s Mladou Boleslaví, Břeclaví a Poděbrady. Skupinové zápasy se odehrají zejména v pátek a v sobotu. Sobotní odpoledne však již ovládnou osmifinálové boje. Diváci však neuvidí pouze výkony druhých tříd, ale také se mohou pokochat hrou výběrů různých hokejových škol a akademií, nemine je ani změření sil mezi mládežníky České a Slovenské republiky.

Celý podnik vyvrcholí v neděli, která odhalí po čtvrtfinálových, semifinálových a finálovém souboji konečného vítěze. „Náš tým je oproti ostříleným a starším soupeřům pořád ještě nezkušený, přesto se o postup ze skupiny popereme. Spoléháme na hlasitou podporu z tribun. Loňská atmosféra při zápase se Slávií byla fantastická,“ informoval o vyhlídkách malých svěřenců trenér domácího týmu Igor Apostolidis. Borce z MBK Vyškov čekají těžké střety již v základní skupině. V pátek ve čtvrt na jedenáct prověří domácí tým Břeclav, odpoledne nastoupí proti Poděbradům, v podvečer je čeká Mladá Boleslav. „Na osmifinálového soupeře zatím nemyslíme, čeká nás těžká základní skupina. Budou tu nejlepší týmy z velkých hokejových měst. Pokud by se nám podařilo někoho takového porazit, byla by to senzace,“ sdělil asistent trenéra Jan Tobiáš.

Třešničkou na dortu hokejového víkendu bude sobotní exhibiční utkání osobností, trenérů a bývalých i současných hokejistů v zápase Čech proti Moravě, který začne o půl osmé večer. Na zimním stadionu se tak zaskví jména jako Milan Hnilička, Roman Meluzín, Jan Výtisk, Martin Altrichter, Pavel Nešťák a další.

Rozlosování do skupin

SKUPINA A:
HC Letci Letňany, HC Zubr Přerov, HŠ Svišť Bratislava, HC Boskovice

SKUPINA B: HC Sparta Praha, HC Kometa Brno, ŠHK Hoba Bratislava, HC Vlašim

SKUPINA C: SC Kolín, DHVM výběr, Tigers Wien, SHK Žďár n. S.

SKUPINA D: BK Mladá Boleslav, HC Břeclav, MBK Vyškov, HC Stadion Poděbrady

SKUPINA E: HC Slezan Opava, HC Jaroměř, HC Slavia Praha, Kometa group Brno

SKUPINA F: HC VOKD Poruba, HC Moeller Pardubice, HTA výběr, HC VČE Hradec Králové