Celý vyškovský zimní stadion zabere od pátku do neděle jediná, ovšem další průlomová akce. Fanoušci z města, které kdysi patřilo mezi hokejové minimálně v krajském měřítku, se mohou tři dny sportovně bavit naplno. Deset týmů se popere O pohár Pruhovaného komanda.

Amatérské výběry se sejdou na tamním ledě v tomto kalendářním roce už podruhé. Na lednovém Eso cupu se podařilo už po třech měsících navázat další tradice. „Vše vzniklo právě na Eso cupu, který organizačně skvěle zvládl Michal Ivachov. Dostali jsme od něj pozvání, přijali ho a zároveň se mezi námi zrodila myšlenka uspořádat další turnaj na stejné bázi,“ objasnil hráč pořádajícího celku Petr Přikryl. A se svými spoluhráči z party, v niž figurují hokejoví sudí z Prostějovska a Vyškovska, dotáhl organizaci ke zdárnému cíli. „Našli jsme termín i družstva, to probíhalo hladce,“ dodal.

Jak se jim to povedlo, se diváci mají možnost přesvědčit kdykoli od zítřejšího odpoledne až do konce víkendu. Nejprve se odehrají dvě pětičlenné skupiny systémem každý s každým, semifinálové bitvy dvou nejlepších účastníků z každé skupiny odstartují v neděli přesně v poledne. Pak už začne závěrečná série zápasů o konečné umístění. „Hrát se bude dvakrát dvanáct minut čistého času, o umístění pak dvakrát patnáct minut. To je přizpůsobeno časovým možnostem,“ odůvodnil člen „komanda“.

A kdo má z přihlášených aspirantů největší ambice na zisk trofeje? Favoritů je hned několik. „Eso team vyhrál svoji domácí akci, znovu bude silný. Dál bych tipoval Dražovice, Respono a snad také my,“ zmínil Přikryl. Velkou zajímavostí a devízou připraveného hokejového dění je mezinárodní punc. Zápasit totiž dorazí i celek pod názvem Zberba z Bratislavy. „Jeden z mých kolegů s nimi udržuje kontakt a tak jsme to zkusili. Vůbec neváhali, řekli, že pojedou, je to pro nás dobře,“ raduje se pořadatel.

Jak to všechno dopadne, bude stoprocentně jisté až v neděli kolem osmé hodiny, kdy dojde k slavnostnímu vyhlášení. V tu dobu skončí finále, kterému ještě bude předcházet vystoupení krasobruslařek MBK Vyškov. Takže vězte, hokejový víkend ve Vyškově startuje zítra v sedmnáct hodin.