Výborného úspěchu se podařilo dosáhnout mladým hokejistům vyškovských Žraloků. V sobotním pátém a rozhodujícím finálovém zápase Jihomoravské ligy přípravek v minihokeji udolali svého soupeře z Velké Bíteše 6:2. „Věřil jsem, že vyhrajeme, vím, že máme schopné hráče,“ radoval se po utkání trenér vítězů Jaroslav Růžička.

Rozhodující zápas se mimořádně hrál na tři dvacetiminutové části a i to se později ukázalo jako jeden z faktorů, jež domácím pomohly. Do utkání vyslali svých patnáct hráčů a dva brankáře, kdežto hosté spoléhali opět jen na dvanáctičlenné mužstvo, jemuž pak v závěru utkání docházely síly. Do brány měli jen samotného Svobodu.

Před solidní návštěvou začaly oba týmy v úvodní třetině útočně a již po několika sekundách byl v obrovské šanci domácí Dufek, těsně však minul odkrytou Svobodovu klec. Vzápětí mohlo uhodit na druhé straně, Bartes však z bezprostřední blízkosti Gambu nepřekonal.

Vedoucího gólu se nakonec dočkali domácí v sedmé minutě. Kanonýr Dufek přešel přes dva hráče hostů a blafákem nedal Svobodovi šanci. Žraloci však namísto uklidnění začali bezhlavě útočit a po dvou minutách nechala jejich nedůsledná obrana vyrovnat bítešského Přinesdomů.

Ve dvanácté minutě šli hosté dokonce do vedení. Důrazný Loup protlačil přes zkoprnělé domácí obránce puk za Gambova záda. Jen patnáct vteřin se však hosté radovali z vedení. Po vyhraném buly vystřelil Byrtus a bylo vyrovnáno. Tím však přestřelka v prvním dějství neskončila. Zlepšený výkon domácích totiž v osmnácté minutě korunoval Dufek.

Ve druhém dějství sice hosté více útočili, naráželi však na zlepšenou obranu domácích. „Konečně jsme začali bránit tak, jak jsme si s trenéry představovali,“ liboval si vedoucí domácího mužstva Karel Gamba.

S jedinou přímou střelou neměl domácí brankář problém a naopak po chybné rozehrávce ujel Dufek a v sedmadvacáté minutě zkompletoval svůj hatrick.
Přibližně v polovině utkání Vyškov vystřídal gólmany. Gambu nahradil Hasala a hned od začátku musel čelit několika šancím hostů, jednou jej zachraňovala tyčka. Tlak Spartaku postupem času slábl a rozhodující okamžik přišel v poslední minutě druhé třetiny. Tauwinkl v tísni špatně vystřelil a puk k jeho překvapení proklouzl Svobodovi mezi betony za brankovou čáru.

Tlak hostí ve třetí třetině uťal hned zpočátku Tauwinkl šestou vyškovskou brankou. Po ní se už zápas jen dohrával a Žraloci se tak díky svému prvnímu vítězství ve vyřazovacích bojích stali jihomoravskými přeborníky. „Každý hráč plnil svoje úkoly bez větších výpadků. Myslím, že se projevily hlavně intenzivní tréninky bruslení, v tom jsme byli určitě lepší,“ nacházel důvody úspěchu lodivod Vyškova Jaroslav Růžička.

Nespokojen nebyl ani jeho bítešský protějšek. „Jsme spokojeni i se druhým místem, s takovým úspěchem jsme nepočítali. Vyškov byl lepší, pomohl mu širší kádr i výborné výkony Dufka a Tauwinkla,“ uvedl trenér Milan Dvořák.